Klára Samková se stydí za TOP 09: Byl to dobrý projekt, ale úplně se to zvrhlo

09.11.2012 10:27

Vlna nepopularity, která se v posledních dnech valí na TOP 09, přiměla členku této strany, advokátku Kláru Samkovou, aby se vyjádřila k situaci v nové partaji. Na svém Facebooku napsala, že svého vstupu mezi topkaře rozhodně nelituje, byť se v poslední době strana zvrhla úplně jiným směrem.

Klára Samková se stydí za TOP 09: Byl to dobrý projekt, ale úplně se to zvrhlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokátka Klára Samková

„Není mi líto, že jsem volila a podpořila TOP 09, protože jsem přesvědčená, že to byl, a pořád je projekt, který stál za to,“ ujišťuje advokátka. Rovněž řada lidí ve straně podle ní „stojí za to“. Přesto se však Samková za svou stranu hluboce stydí. „Stydím se, lituji a pokusím se napravit způsob, do kterého se TOP 09 zvrhla,“ slibuje Samková. A vůbec při svém studu  nemá na mysli úsporné balíčky, nebo církevní restituce.

„Jde o to, že lidé v nejužším vedení strany nakopali všechny řadové členy a jejich ideje a naděje do zadku, pohřbili pravicové ideály a udělali z nich utility pro vlastní jednorázové použití,“ rozčiluje se Samková. Podle ní tím elity TOP 09 zruinovaly českou politickou scénu na mnoho desetiletí dopředu.

Zároveň tím však podle ní ukázaly cestu, po které se v žádném případě nemá chodit. Už žádné „nové“ strany a nové naděje. Jediná naděje je prý v každém občanovi této země. „Doufejme, že to ti jedinci, pro které je slovo politika plivanec a veřejný zájem sposté slovo, konečně pochopí a začnou chápat, že spasit tuhle zemi mohou jenom oni sami,“ uzavírá Samková.

Celé vyjádření Kláry Samkové na Facebooku:

Tak já bych to shrnula: není mi líto, že jsme volila a podpořila TOP09, protože jsem přesvědčená, že to byl (a je) projekt, který stál za to. Že tam byli a stále jsou lidé, kteří stojí za to. Hluboce se však stydím, ano STYDÍM, LITUJI A POKUSÍM SE NAPRAVIT způsob, do kterého se TOP09 ZVRHLA. Nejde o úsporné balíčky. Nejde - dokonce - ani o cíkevní restituce. Jde o to, že lidé v nejužším vedení str

any nakopali všechny řadové členy a jejich ideje a naděje do zadku, pohřbili pravicové ideály a udělali z nich utility pro jejich (vlastní) jednorázové použití a tím zruinovali politickou scénu České republiky na desetiletí dopředu.... Ukázali ovšem zároveň cestu, kudy se dále NESMÍ jít. Žádné nové politické strany. Žádné "nové naděje". A staré naděje?? Jediná naděje je v každém jednom občanovi této země. Doufejme, že to ti jedinci, pro které je slovo politika plivanec a veřejný zájem sposté slovo, konečně pochopí a začnou chápat, že spasit tuhle zemi mohou jenom oni sami....

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Ponížit vás. Už to není vaše.” Prague Pride: Nový První máj, padlo. Pocítíte

4:44 ,,Ponížit vás. Už to není vaše.” Prague Pride: Nový První máj, padlo. Pocítíte

„Lidem se jasně říká: Váš životní styl sem už nepatří. Vaše kultura sem už nepatří. Nastaly nové čas…