Klaus: OSN by neměla být ambicióznější

27.09.2010 8:55 | Zprávy
autor: kls

V pátém díle Zápisků z USA, které vycházejí v deníku Právo, Václav Klaus opět seznamuje čtenáře se svými postřehy z cesty do Spojených států. Tentokrát se zaměřil na svůj projev v OSN.

Klaus: OSN by neměla být ambicióznější
„Nic jako „průměrný", obvyklý, standardní obyvatel New Yorku neexistuje. Každý v nějakém ohledu vyčnívá," vysvětluje Klaus a zároveň se zamýšlí, zda se situace za poslední dobu změnila či byla různorodost obyvatelstva taková vždy.

V jednom ze svých ranních postřehů si všímá, že v oblíbeném knihkupectví na 5. avenue, za poslední dva roky zmizely z regálů knihy o prezidentu Obamovi a díla o Keynesově apoteóze a jeho řešení finanční krize ve třicátých letech. „Obojí už z regálů zmizelo, na obojí už je názor o hodně jiný než před rokem a půl," píše prezident ve svých Zápiscích z USA vydaných v deníku Právo.

Evropská unie nemůže v OSN vystupovat jako jeden člen, podle Klause je to v pořádku

Prezident tentokrát věnuje většinu prostoru právě Valnému shromáždění OSN. Neopomíná zmínit, že Evropská unie žádala OSN, aby se její zástupce mohl Valného shromáždění zúčastnit a případně zde vystoupit. Organizace spojených názorů Unii nevyhověla. „Kdybych byl ze země mimo EU, také bych asi říkal, že se uvnitř EU musí dohodnout, zda EU je nebo není jeden stát," píše svůj názor na věc Klaus.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…