Klaus: Práva dětí jsou zrůdnost

26. 12. 2011 13:11

Na webu EUportál.parlamentnilisty.cz byl zveřejněn rozhovor prezidenta Václava Klause s týdeníkem Vlasta. Hovořil v něm o své rodině a vztahu ke svým synům, ale dostal se i na práva dětí. Podle něj se z toho stala zrůdnost, která se zneužívá.

Klaus: Práva dětí jsou zrůdnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus
reklama

Klaus hovořil o tom, jak v době normalizace těžko sháněl práci, a byl proto s rodinou doma. Navázal tak se svými syny dobrý vztah, který mu vydržel až do dneška.

Ke zhoršování vztahů mezi lidmi přispívá zmatené pojetí falešných „lidských práv“

V rozhovoru se ale dostal na téma krize rodiny a zhoršování vztahu mezi lidmi. Prezident Klaus uvedl několik důvodů, proč se tak podle něj děje. Za prvé je to prý uspěchaností doby a tím, že se lidé nedovedou zastavit, takže si odcizování způsobují sami.

„Za druhé k tomu nepochybně přispívá zmatené pojetí školství, zmatené pojetí falešných, nejrůznějších takzvaných lidských práv, mezi kterými se najednou objevují práva dětí, což je zrůdnost, kterou já si vůbec nedovedu vysvětlit a budu proti tomu bojovat, co mi ještě síly dají,“ prohlásil Klaus v rozhovoru pro týdeník Vlasta.

Dále poukázal na tendence ve společnosti útočit vůči autoritám všeho typu – rodičovským i učitelským. „Což se samozřejmě projevuje i v našem veřejném, mediálním prostoru vůči komukoli, mnou počínaje nebo konče. To považuji za obrovský problém, nad kterým si leckdy leckdo povzdychneme,“ dodal Klaus.

Média přiživují obraz, že dítě je tu pánem

Změna, která by udala lepší směr pro vývoj vztahů mezi lidmi, podle něj musí nastat u každého jednotlivce, v rodinách, u rodičů i ve školách. Jedním z řešení by bylo „odbyrokratizování školství, vrácení škol do rukou ředitelů a učitelů a nikoli úředníků. Ponechání maximálních pravomocí ředitelům a učitelům škol, jistá důvěra v tyto lidi. Těm bych důvěřoval více než ministerským úředníkům“.

Podle prezidenta Klause tedy média přiživují atmosféru, že děti jsou pány. „Neseme si to sebou svým způsobem od šedesátých let, což byla prazvláštní, rozporuplná dekáda. Přinesla jistou rozumnou a potřebnou liberalizaci, ale také absolutní boj proti jakékoli autoritě, proti staršímu, proti vzdělanějšímu, proti rozumnějšímu, proti majícímu nějaký post a tak dále,“ míní hlava státu.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…