Klaus by Moravce za ten výrok měl soudit. Pavla Novotného v ODS strpí, a jeho ne? Ben Kuras vypálil atomovku

18.03.2019 14:30

Spisovatel, dramatik a překladatel, a též bývalý kandidát do Senátu Benjamin Kuras zavítal do show Xaver Live moderátora Luboše Xavera Veselého. Podle něj ODS vyloučením Klause mladšího přišla o 22 000 hlasů a znamená to, že jí nevadí způsob, jakým EU posílá své zákony ke schválení. Také řekl, že za sugesci Václava Moravce, že nenávidí Židy, by se měl Klaus soudit. A v případě brexitu zmařili prý poslanci vůli lidu. Došlo i na MeToo, novozélandský útok či Tommyho Robinsona…

Klaus by Moravce za ten výrok měl soudit. Pavla Novotného v ODS strpí, a jeho ne? Ben Kuras vypálil atomovku
Foto: Repro XTV
Popisek: Spisovatel Benjamin Kuras v Xaver Live

Začalo se zostra. Václav Klaus mladší a brexit. Kuras řekl, že dlouho nevěděl, co vlastně Klaus ve Sněmovně prohlásil. „Je to srovnání trochu za vlasy přitažené, ale docela přesné,“ okomentoval srovnání se židovským výborem, který má jen omezené možnosti. „To, že se někdo dozví od nějakého Václava Moravce, že Klaus to řekl proto, že nenávidí Židy, to je myslím výrok, za který by ho Klaus měl soudit,“ dodává spisovatel. Moravec však tento návrh s největší pravděpodobností myslel jako nadsázku. Vyloučením populárního politika se prý ODS odepsala z dalších politických aktivit, protože přišla o 22 000 hlasů, o které teď se budou prát další strany. Přijmout Klause mladšího doporučil Kláře Samkové.

Veselý si rýpnul, že ODS snesla Marka Dalíka, Janu Nagyovou-Nečasovou, Pavla Novotného, ale Klause mladšího ne. Tázal se, co za tím mají voliči vidět. Kuras vysvětlil, že pokud Klausův výrok ODS vadí, tak to znamená, že strana souhlasí se způsobem, jakým jsou nařízení EU schvalována.

JUDr. KLára A. Samková, Ph.D.

  • BPP
  • kandiduji do europarlamentu za Alternativu pro ČR 2017
  • mimo zastupitelskou funkci

Anketa

Kdo je pro vás nejdůvěryhodnější?

hlasovalo: 17482 lidí
Tragédii brexitu vidí v tom, že se rozhádala některá dlouhodobá přátelství. I on prý ztratil několik liberálních přátel. Parlament ve VB prý zradil svůj vlastní zákon, protože odhlasoval, že beze smlouvy se nevystoupí. Pokud parlament napotřetí schválí smlouvu, kterou Mayová vyjednala, tak prý bude „brexit, který není brexitem, protože nás Evropská unie bude mít přivázané za nohu“. Absurdita situace podle něj spočívá v tom, že přibližně 52 % občanů volilo pro brexit, ale 60–70 % poslanců je proti brexitu. „Poslanci de facto zmařili vůli lidu,“ tvrdí Kuras.

„My tady dneska už taky delší dobu víme, že ta Evropská unie už dávno není demokratická instituce a Britové se chtěli vrátit ke své vlastní vládě,“ popsal situaci spisovatel. Téma imigrace bylo podle něj podružné, Brity údajně štvalo, že za ně rozhoduje někdo jiný. Za 40 let členství v EU se podle něj z britské politiky vytratilo vůdcovství, neboť nikdo nepřevzal otěže, když dohoda Mayové nevyšla.

Vyjádřil se také k útokům na Novém Zélandě: „Hrdinou by se ten člověk stal, kdyby šel bojovat proti Islámskému státu. Tímto se hrdinou nestal a já k němu nemám jiný vztah než pohrdání.“ Dodal, že neuplyne den, aby nedošlo k útokům nějakého muslima na křesťany, hinduisty nebo i jiné muslimy. Ale když zaútočí křesťan na muslimy, tak tomu média věnují obrovskou pozornost. „Ta mediální nerovnováha by nás měla trochu trápit,“ řekl. Problémem podle něj není islám, který je čtrnáct set let stejný, ale západní politika, která ho do Evropy pouští: „Kdyby měla nějaký cit pro pokračování západní civilizace, tak by je sem nepouštěla.“

V své nové knížce se věnoval i hnutí MeeToo. Veselý se ho zeptal, zda je současná doba taková tragédie, jak to popisuje. Kuras prohlásil, že se to snaží brát jako komedii, ale je to prý jedna z těch zbraní namířených proti západní civilizaci. „Dochází to tak daleko, že nikdo nebude provozovat sex. Po MeeToo už si nikdo netroufne oslovit ženu v Anglii nebo v Americe. Tady jo, tady je to normální,“ upokojil Kuras Veselého.

Fotogalerie: - Klima teď, škola později

Iniciativa studentů a studentek Fridays For Future...
Iniciativa studentů a studentek Fridays For Future...
Iniciativa studentů a studentek Fridays For Future...
Iniciativa studentů a studentek Fridays For Future...
Iniciativa studentů a studentek Fridays For Future...
Iniciativa studentů a studentek Fridays For Future...

Kdosi se také zeptal na Kurasův názor na aktivistu Tommyho Robinsona. Kuras ho popsal jako fotbalového chuligána, který prozřel. Pochází prý z městečka, v kterém je 40 % populace muslimů a nachází se v něm 35 mešit. Robinson byl svědkem útoků na vojáky vracející se z Afghánistánu a Iráku a založil hnutí, které většinová společnost odsoudila. Podle Kurase začala aktivistu státní moc perzekvovat a jedná se o lidového hrdinu. Sice se na něj údajně dá také něco najít, ale oproti tomu, co odhalil (hromadná znásilnění nezletilých dívek), je to nicotné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…