Klaus kolaboruje s cizí mocností. Jaromír Štětina se v neděli u televize neudržel

7. 1. 2019 18:13

Nedělní vystoupení exprezidenta Václava Klause rozvířilo české společenské vody. Svědčí o tom i vyjádření europoslance Jaromíra Štětiny zvoleného za TOP 09, který se domnívá, že Václav Klaus kolaboruje s cizí mocností. Je to už druhá česká hlava státu, o které si to Štětina myslí.

Klaus kolaboruje s cizí mocností. Jaromír Štětina se v neděli u televize neudržel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Jaromír Štětina

9. prosince Štětina napsal, že by měl Senát konečně zahájit proces odvolání prezidenta Miloše Zemana z funkce. Europoslanec o Zemanovi opakovaně prohlásil, že spolupracuje s Ruskem proti zájmům vlastní země, takže je načase konečně ho odvolat. Vyzval senátory, ať tak učiní. „Senát PČR by měl sehrát svou roli pojistky demokracie a zahájit proces odvolání Miloše Zemana z funkce prezidenta. Byl jsem deset let členem Senátu, a proto si dovoluji požádat své senátní kolegy, aby činili. Je to v zájmu země i v zájmu zdraví starého člověka,“ konstatoval Štětina.

Opomněl však dodat, že samotní senátoři na to nestačí. Bez souhlasu poslanců nebude podána ústavní žaloba a Zeman odvolán nebude. Za současné konstelace politických sil není příliš pravděpodobné, že by se našla většina poslanců, kteří by chtěli Zemana zbavit úřadu.

Jaromír Štětina však kromě Zemana kritizuje i druhého českého prezidenta, Václava Klause. I on prý v nedělním pořadu televize Prima Partie dokázal, že kolaboruje s cizí mocí. „Václav Klaus kolaboruje s mocností, která proti nám vede hybridní informační válku,“ napsal Štětina na sociální síti Twitter.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman natřel Německo a „klimatické šílence“. Před projevem překvapil Pirát, ale utřeli ho

10:36 Zeman natřel Německo a „klimatické šílence“. Před projevem překvapil Pirát, ale utřeli ho

Prezident republiky Miloš Zeman promluvil v Poslanecké sněmovně. Jak se již stalo tradicí, přišel ta…