Klaus ml. udeřil: 500leté sucho? Kolik politických šíbrů tu vytloukalo politický kapitál. A kolik hlupáků to hýkalo s nimi?

21. 7. 2020 18:07

500leté sucho. Po vydatných deštích se toto slovní spojení, dříve používané vážně, stalo slovní hříčkou. A dle ČHMÚ se vylepšuje i stav podzemních vod, tedy voda jen tak nezmizí. Ale Václav Klaus mladší se ptá: „A kolik politických šíbrů a zelených lobistů tu dva roky vytloukalo politický kapitál ‚500letého sucha‘. A kolik internetových hlupáků tu hýkalo s nimi?“

Klaus ml. udeřil: 500leté sucho? Kolik politických šíbrů tu vytloukalo politický kapitál. A kolik hlupáků to hýkalo s nimi?
Foto: Repro Youtube
Popisek: Předseda Trikolóry, Václav Klaus mladší
reklama

Varování před suchem se dříve ozývala často, v poslední době je však nahradila varování před povodněmi. Zevrubně se tomuto tématu věnoval kupříkladu vývojář Daniel Vávra, který za „apokalyptické předpovědi“ kritizoval zejména stránku Intersucho. Jako obrana před výtkami, že deštivý rok 2020 napraví předchozí sucho, bylo slyšet tvrzení, že déšť ještě neznamená, že se doplní stav podzemních vod.

Nicméně, podle Českého hydrometeorologického ústavu už se i stav podzemních vod lepší. „Situace se výrazně zlepšila zejména na Moravě, kde srážkově velmi vydatné poslední týdny června vedly k nárůstu hladiny podzemních vod na silně až mimořádně nadnormální úroveň. Také na střední a jižní Moravě, kde se vyskytují horniny se zhoršenou propustností pro vodu, se situace zlepšila až na normální úroveň. V některých oblastech na jihu Moravy (například Břeclavsko), kde byl dlouhodobě velký deficit mělkých zvodní, dosahuje hladina normální úrovně poprvé od začátku roku.

V Čechách je situace nejpříznivější ve východních a severovýchodních Čechách, mezi Českomoravskou vrchovinou a Orlickými horami je stav mělkých zvodní mimořádně nadnormální. Na zbylém území Čech převažuje normální stav. Jedinou oblastí, která zůstává silně podnormální, je oblast Mostecka, kde se může částečně projevovat efekt srážkového stínu pod Krušnými horami,“ píše ústav.

A vydatné deště okomentoval i Václav Klaus mladší. „A kolik politických šíbrů a zelených lobistů tu dva roky (2018-19 byly suché roky) vytloukalo politický kapitál ‚500letého sucha‘. A kolik internetových hlupáků tu hýkalo s nimi?“ rýpl si do alarmistů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta o novičoku: Položím si otázku, kterou si prý pokládají agenti Kremlu

7:32 Bašta o novičoku: Položím si otázku, kterou si prý pokládají agenti Kremlu

Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se ještě jednou vrátil k otravě nejv…