Klaus mladší: Vezl mě taxikář a řekl, že mě bude volit. Pak paní v restauraci. Pak vyšel pán z baráku a řekl, že mě bude volit

28.02.2017 7:11

ODS bude chtít zrušit EET i kontrolní hlášení DPH. Bude chtít hájit zájmy těch, kteří pracují a platí daně, uvedl v rozhovoru, který poskytl serveru Lidovky.cz, Václav Klaus mladší. Ten je trojkou pražské kandidátky ODS. Prozradil také, jakého volebního výsledku by ODS měla dosáhnout.

Klaus mladší: Vezl mě taxikář a řekl, že mě bude volit. Pak paní v restauraci. Pak vyšel pán z baráku a řekl, že mě bude volit
Foto: Daniela Černá
Popisek: Václav Klaus mladší
reklama

Jeho hlavní poselství prý je, „že se musí vrátit tahle země lidem, kteří pracují a platí daně. Je třeba přestat si myslet, že bohatství vzniká z vládních programů a dotací“. Podle něj je také třeba se tvrdě vymezit proti novým totalitám, které nastupují. „Ať už jsou zelené, genderové, nebo panevropské.“

Zopakoval, že ODS bude chtít zrušit EET, kontrolní hlášení DPH a další regulace. „To jsou akcenty, které máme hájit, aby byla naděje, že nám lidé uvěří, že jsme na straně těch, kteří pracují a platí daně,“ uvedl.

Podotkl, že ODS nechce euro. „Nikdy ho nepřijme a nechce evropskou azylovou politiku, aby někdo rozhodoval, že nám sem bude posílat uprchlíky.“

Celý text je ZDE

Klaus mladší je pro výrazné snížení daní. „A doufám, že voliči to budou věřit ODS, a ne hnutí ANO,“ naráží tím na poslední návrhy Babišova hnutí na snížení daní.

A o jaké voliče má ODS zájem? „Samozřejmě o klasické pravicovější voliče budeme soupeřit s TOP 09, o řadu konzervativnějších voličů s KDU-ČSL a také budeme usilovat o řadu voličů, kteří volili ANO a dnes jsou z politiky této velké strany zklamaní. To jsou všechno naši voliči, které má smysl oslovit,“ uvedl Klaus mladší s tím, že ODS má hlavně cílit i na skutečně obyčejného člověka.

Co si ale pod pojmem obyčejný člověk představuje? „Například dneska mě vezl taxikář, který mi řekl, že mě bude volit. Když jsem šel na oběd, tak vyšel pán z baráku a říkal, že mě bude volit. Prodavačka v mexické restauraci se se mnou fotila a říkala, že mě bude volit. To jsou pro mě typičtí voliči,“ uvedl.

Poukázal na to, že předseda ODS Fiala prohlásil, že chce vyhrát. „Myslím si, že to sice nebude o moc, ale o nějakých osmnáct devatenáct procent má smysl zabojovat,“ dodal Klaus mladší.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…