Klaus mladší vystoupil v rozhlase. Kroutil hlavou nad populistickými řečmi a varoval studenty před propadnutím

1. 9. 2014 18:15

Při příležitosti začátku nového školního roku byl hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu expert ODS pro oblast školství Václav Klaus mladší. Mluvil o tom, kolik musí rodiny platit za školní pomůcky, nebo o povinné maturitě z matematiky. Varoval, že i letos budou studenti propadat.

Klaus mladší vystoupil v rozhlase. Kroutil hlavou nad populistickými řečmi a varoval studenty před propadnutím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

Nástup dítěte do první třídy bývá pro rodiny velkou finanční zátěží. Klaus připustil, že některé školy zatěžují rodiče zbytečnými poplatky nebo seznamy věcí, které je potřeba dětem koupit. 

„Ty malé poplatky jako jsou SRPŠ a kroužky, to je na každé škole jinak. Ale to jsou věci, které nemůže ovlivňovat ministr školství,“ dodal Václav Klaus mladší.

Tablety pro prvňáky? To jsou takové populistické řeči

Bývalý ředitel gymnázia PORG nebyl příliš nadšený z nápadu pořizovat prvňákům tablet. O tématu se mluvilo v souvislosti s projevem prezidenta Miloše Zemana, kterým přivítal nové žáky ve školním roce.

„Aby prvňáčci dostali tablet, to by bylo dobré pro výrobce tabletů. Než by se to realizovalo, tak by to mohlo zastarat a ty děti by to mohlo přestat bavit. To jsou takové populistické řeči,“ míní Klaus. Připomněl, že většina studentů už vlastní chytrý telefon a je neustále online.

Chládek chce povinnou maturitu z matematiky v roce 2020. Ale to už nebude ministrem

Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) se v polovině prázdnin vyjádřil k možnosti zavést povinnou maturitu z matematiky. Prý by se to mohlo podařit až v roce 2020. Klaus to komentoval slovy: „Ministr Chládek tuší, že v roce 2020 už nebude ministrem, a tak vystřihl tohle pěkné datum.“

Studenti budou z matematiky propadat i v letošním školním roce

„Když se zavedla státní maturita, tak jsem tehdy jako ředitel školy stanovil, že u nás bude maturita z matematiky povinná. Pár komunisticky zaměřených studentů s tím mělo problém,“ komentoval bývalý šéf PORG.

Václav Klaus mladší pak kritizoval situaci, kdy až 24 procent studentů propadlo v maturitě z matematiky. „Pokud by polovina pacientů v nemocnici umírala na slepé střevo, tak by to byl skandál. Ale dneska polovina studentů propadla u maturity a nikdo s tím nic nedělá. Stalo se to v roce 2013, letos a stane se to příští rok znovu,“ tvrdí Klaus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč Zeman otevírá po návštěvě nemocnice debatu o svém nástupci? Komentátor Pečinka přichází s tímto tvrzením

21:31 Proč Zeman otevírá po návštěvě nemocnice debatu o svém nástupci? Komentátor Pečinka přichází s tímto tvrzením

Hostem v pořadu Štrunc! žurnalisty Pavla Štrunce na serveru Info.cz byl komentátor týdeníku Reflex B…