Klaus mladší zavítal mezi Mladé konzervativce. Sdělil jim, že k mládí patří radikalismus

2. 12. 2017 21:30

V čele spolku Mladí konzervativci bude stát další dva roky jejich dosavadní místopředseda Milan Vyskočil. Do funkce ho zvolili delegáti kongresu, který se uskutečnil dnes v Praze. Vyskočil nahradil Jiřího Fremra, který vedl Mladé konzervativce devět let a nyní již nekandidoval. Informuje o tom ČTK.

Klaus mladší zavítal mezi Mladé konzervativce. Sdělil jim, že k mládí patří radikalismus
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Václav Klaus mladší poskočil v Praze na kandidátce díky kroužkovacím hlasům na první místo
reklama

Vyskočil obdržel v tajné volbě 109 ze 120 platných hlasů. „Chci pracovat, chci jezdit po republice, navštěvovat vaše kluby,“ uvedl po zvolení. Chtěl by se také věnovat propagaci Mladých konzervativců.

Na kongresu Mladých konzervativců vystoupilo několik hostů. Místopředseda ODS europoslanec Evžen Tošenovský mimo jiné uvedl, že strana přežila čtyřleté období hrůzy, nyní se začíná vracet k normálním časům. Zhruba jedenáctiprocentní výsledek ODS ve sněmovních volbách ale Tošenovský pokládá za slabý. „ODS musí znovu útočit na 20 procent a více,“ řekl. Nový poslanec ODS Václav Klaus nabádal k radikální obhajobě konzervativních hodnot, tedy třeba svobody a nízkých daní, protože k mládí podle něho radikalismus patří.

Řada bývalých členů Mladých konzervativců působila nebo působí v politice. Například jejich místopředsedou byl v minulosti bývalý olomoucký primátor a někdejší poslanec ODS Martin Novotný. Členem byl i někdejší ministr vnitra Ivan Langer (ODS), europoslanec Jan Zahradil (ODS) nebo bývalý ministr spravedlnosti za ODS a nynější předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český miliardář přesekl debatu o koronaviru: Bude recese. Závislost? Velká. A další věci

17:51 Český miliardář přesekl debatu o koronaviru: Bude recese. Závislost? Velká. A další věci

Hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček varuje, že zbytečná panika investorů ohledně koronaviru po…