Klaus mluvil v ÚVN se Zemanem. A byl překvapen

22.10.2021 10:30 odp.

Za prezidentem Milošem Zemanem dorazila do Ústřední vojenské nemocnice speciální návštěva – exprezident Václav Klaus. Poté, co opustil Zemanův pokoj, prozradil, že si se svým nástupcem v úřadě povídal 50 minut, a rázně vystoupil na jeho obranu. Zpražil jak předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS), tak senátora Pavla Fischera.

Klaus mluvil v ÚVN se Zemanem. A byl překvapen
Foto: repro CNN Prima News, tan
Popisek: Václav Klaus na CNN Prima News

Anketa

Chcete Pekarovou Adamovou za předsedkyni Poslanecké sněmovny?

4%
93%
hlasovalo: 46719 lidí
„Ve čtvrtek odpoledne jsem navštívil Miloše Zemana s jediným záměrem, chtěl jsem ho povzbudit. Je to výraz mé loajality vůči někomu, koho znám půl století a kdo mi dnes připadá naprosto osamocený. Nic více, nic méně. Povídali jsme si. Po pány Vystrčily a Fischery vytvořené atmosféře v naší zemi jsem vůbec neočekával, že je prezident schopen vést se mnou dlouhých padesát minut normální konverzaci,“ pravil Klaus v rozhovoru pro Blesk.

Klaus má za to, že Zeman i přes nemoc zůstává sám sebou, byť se vzhledem ke svému současnému stavu trápí spíš svým zdravím než politickou situací. Ale sleduje ji, zdůraznil Zemanův předchůdce na Hradě, který má pocit, že se proti Zemanovi zvedla naprosto neuvěřitelná vlna nenávisti, v rámci které senátoři rozehrávají svou podivnou hru. S prezidentem si nicméně více povídal o zdraví, nicméně ujistil Blesk, že Zeman ví, kdo jsou jeho protivníci ve světě politiky.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Nemocnice oznámila, že se prezidentův stav mírně zlepšil. „Se svolením prezidenta republiky pana Miloše Zemana s opatrným optimismem sdělujeme, že díky komplexní léčbě specialistů ÚVN došlo během čtvrtka a pátku k mírnému zlepšení jeho zdravotního stavu,“ uvedla nemocnice na svém webu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaměstnanci Škodovky půjdou v úplně jiných průvodech... Ivan Hoffman vidí budoucnost, která nebude rozpustile duhová

17:10 Zaměstnanci Škodovky půjdou v úplně jiných průvodech... Ivan Hoffman vidí budoucnost, která nebude rozpustile duhová

POHLED IVANA HOFFMANA Tento týden se v Praze odehrává týden duhové hrdosti Prague Pride a Ivana Hoff…