Klaus plánuje stěhování. V Kobylisích už na něj čeká vlastní vilka

15.02.2013 18:10

Do odchodu prezidenta Václava Klause zbývají tři týdny, prezidenta ještě čekají oficiality i zařizování soukromých záležitostí. Prezidentský pár například bude muset vyřešit přestěhování z luxusní nedávno rekonstruované Lumbeho vily v hradním areálu u Brusnice. Podle informací ČTK budou Klausovi bydlet ve své vilce, kterou mají v pražských Kobylisích.

Klaus plánuje stěhování. V Kobylisích už na něj čeká vlastní vilka
Foto: hns
Popisek: Miloš Zeman s Václavem Klausem

Klausovi mají řadový domek od roku 2007, koupili ho podle médií za osm milionů korun. Má suterén, přízemí, první patro a podkroví o celkové rozloze dvě stě metrů čtverečních. Stejně velká je podle dostupných údajů i přilehlá zahrada. Až nebude prezidentem, mohl by Klaus také začít víc navštěvovat chalupu v jihočeských Prudicích na Táborsku, kam neměl čas příliš čas jezdit.

Hrad zveřejnil program prezidenta na příští týden. Jednou z akcí bude například rozlučka se členy diplomatického sboru zahraničních misí sídlících v Praze. Velvyslance přijme Klaus příští čtvrtek. V pondělí také hlava státu zahájí 90. koncert z cyklu Jazz na Hradě. Bude to předposlední akce za účasti Klause jako prezidenta.

Klausův cyklus Jazz na Hradě uzavře 3. března koncert pro odcházejícího prezidenta ve Španělském sále na Pražském hradě. Objeví se na něm například Emil Viklický, Jiří Stivín či zpěvačka Lucie Bílá. "S mým klavíristou Petrem Maláskem jsme domluvení na skladbě Summertime," řekla Lidovým novinám k přípravám večírku Bílá. Až Klaus odejde, hodlá jeho nástupce Miloš Zeman v organizování hudebních pořadů nějakým způsobem pokračovat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A je zle: Matteo Salvini řekl jasné slovo o Rusku

10:15 A je zle: Matteo Salvini řekl jasné slovo o Rusku

Poněkud ve stínu setkání Donalda Trumpa s Vladimirem Putinem proběhla návštěva italského ministra vn…