Klaus přijme někdejší špičky vlády USA - Cheneyho a Ashcrofta

08.10.2012 6:27

Prezident Václav Klaus dnes na Pražském hradě přijme dva bývalé vrcholné americké politiky - někdejšího viceprezidenta Richarda Cheneyho a někdejšího ministra spravedlnosti Johna Ashcrofta. Oba významní představitelé republikánské administrativy George W. Bushe přijeli do Prahy na mezinárodní konferenci Dny USA a Evropské unie.

Klaus přijme někdejší špičky vlády USA - Cheneyho a Ashcrofta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

Cheney se pohybuje na nejvlivnějších postech americké vlády i soukromého sektoru více než čtyřicet let. Působil jako ministr obrany v administrativě George Bushe a staršího a později jako viceprezident ve vládě vedené Bushem juniorem. Je považován za jednoho z nejkonzervativnějších politiků mezi americkými republikány a architekta protiteroristické politiky Bushovy vlády po 11. září 2001.

Klaus má dlouhodobě blízko k americkým konzervativcům

Ashcroft v Bushově administrativě v rámci boje proti terorismu jako ministr spravedlnosti prosazoval kontroverzní legislativu, která kvůli bezpečnosti omezovala některé občanské svobody. Klaus má dlouhodobě blízko k americkým konzervativcům, k zahraniční politice Bushovy vlády, například při invazi do Iráku, ale měl velké výhrady.

Mezinárodní konference Dny USA a EU se koná v ČR od roku 2002. Zabývá se tradičně důležitostí atlantické vazby mezi USA a EU a aktuálními otázkami americké a evropské politiky. Letos tak jejím tématem budou mimo jiné blížící se prezidentské volby v USA. Kromě Ashcrofta a Cheneyho na akci vystoupí také bývalý britský ministr financí a premiér Gordon Brown, který vedl Británii v době vlády labouristů. Konferenci zahájí premiér Petr Nečas.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ropa, islám, USA. Martin Koller shrnuje vše, co potřebujete vědět o Íránu, který dnes řeší celý svět

20:26 Ropa, islám, USA. Martin Koller shrnuje vše, co potřebujete vědět o Íránu, který dnes řeší celý svět

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA K otázce, zda je Írán nebezpečný, je nutné přistupovat z více pohled…