Klaus se navezl do MF Dnes. To je faul, kontruje šéfredaktor

21.04.2011 13:09

Prezidentovo obviňování MF Dnes, že vládní krizi způsobila ona svými spekulativními články, šéfredaktor deníku Čásenský odmítl. Podle jeho komentáře jedná prezident účelově.

Klaus se navezl do MF Dnes. To je faul, kontruje šéfredaktor

Prezident Václav Klaus viní ze současné vládní krize především média, která se podle jeho slov snaží celou společnost destruovat. „Nenaskakujte opravdu na každý nesmyslný článek pana Kmenty nebo někoho jiného," zaútočil pak jmenovitě na deník MF Dnes a jejího redaktora.

Prezident inkriminované výroky pronesl na středečním setkání se studenty liberecké univerzity, o kterém ParlamentníListy.cz informovaly.

Klaus deník označil za organizátora vládní krize a dodal, že „některá média jsou nešťastná, že ta vládní krize skončila. Když tak média otevřete dnes a včera, tak vidíte frustraci pánů redaktorů a šéfredaktorů, kteří nainvestovali strašně moc do rozpoutání této krize".

Jeho výpad proti novinářům odsoudil šéfredaktor MF DNES Robert Čásenský ve svém komentáři v MF DNES. Klausův postoj, kdy začal najednou ukazovat na konkrétní viníky,není podle něho podepřen žádnými fakty.

Možnost, že by Klaus jednal na základě informací o MF DNES, které zazněly v nahrávce Kristýniny Kočí, je pro něj stejně nepochopitelná, jelikož tomu prý nemůže věřit žádný soudný člověk.

„S naprostou jistotou vím, že to co paní poslankyně řekla o MF Dnes, je bohapustá lež. Od A do Z," uvedl.

Klausovo jednání je neskutečně nefér

Klausova slova pak zavrhl jako smyšlenou konstrukci. „Kdyby se stejným způsobem chovaly noviny k prezidentovi, byl by prvním, kdo by hlasitě křičel a protestoval". Čásenský se snažil demonstrovat pravdivost informací, které přinesla MF DNES.

„Není mi jasné, proč se nyní pouštět do spekulací o tom, proč se Václav Klaus, tak razantně postavil za Víta Bártu. Bez znalostí skutečných důvodů by na to byl přesně ten postup, který zvolili muži Hradu směrem k novinám a který je, řečeno Klausovými slovy, neskutečně nefér".

Závěrem pak "zadoufal", že Klausovy výpady byly jen účelové. „Je však na místě podotknout, že z úvah o tom, že si noviny přejí politický rozvrat a „destabilizaci celé společnosti", stejně jako z použitého slovníku na mě osobně výrazně dýchl duch neblahé minulosti".

Dále čtěte:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

8:47 Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

Senát zkritizoval veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíků…