Klaus se podle Havlova tajemníka chová jako rozmazlené děcko

11.02.2013 13:50 | Zprávy
autor: joh

Prezidenta Václava Klause za jeho nedávná vyjádření o jeho předchůdci Václavu Havlovi ostře zkritizoval někdejší Havlův blízký spolupracovník Vladimír Hanzel. Klaus, který na počátku března z Hradu po deseti letech odejde, se podle Hanzela chová jako "rozmazlené děcko, kterému berou hračku". Někdejší Havlův kolega z protikomunistického disentu a do nedávna ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) připomněl, že je nesmyslné označit Havla za "jakobína", Klaus k jakobínství přirovnal Havlovu ideologii.

Klaus se podle Havlova tajemníka chová jako rozmazlené děcko
Foto: hns
Popisek: Bývalý Havlův tajemník Vladimír Hanzel

Klaus, který měl se svým prezidentským předchůdcem dlouhodobé názorové shody, v rozhovoru pro polský týdeník Do Rzeczy Havla označil za extrémního levičáka, který bořil existující lidský řád. V rozhovoru, který je umístěný na Klausových internetových stránkách, také do kontrastu staví Havlův "kosmopolitismus" a "výbojný zahraničně-politický intervencionismus (a humanitární bombardování)" se svou vlastní "důvěrou ve stát" a svým "respektem ke kterékoli zemi světa".

"Člověk, který je stále ještě prezidentem našeho státu, se chová jako utržený z řetězu. Úplně ztratil soudnost," napsal v reakci pro média Havlův tajemník Hanzel. Klausovi je podle něj jasné, že se zakrátko změní v zapomenutou epizodní figurku, kdežto Havel bude stále víc považován za jednu z největších osobností novodobé české historie. Žárlivost na Havla je tak Klausovým největším hnacím motorem, který jej ale "plnou parou žene do propadliště dějin", míní Hanzel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …