Klaus si udělal čas na otevření mostu. Proč chyběl na letišti? ptá se Pehe

06.10.2012 9:15

V pátek se ruzyňské letiště během slavnostního ceremoniálu přejmenovalo na Letiště Václava Havla Praha. Z akce se omluvil prezident Václav Klaus. Důvod neuvedl. Politolog Jiří Pehe to považuje za chybu. Napsal to pro bulvární deník Blesk.

Klaus si udělal čas na otevření mostu. Proč chyběl na letišti? ptá se Pehe
Foto: Hans Štembera
Popisek: K výročí 76. Havlových nedožitých narozenin se pražské ruzyňské letiště přejmenovalo na Václav Havel airport Prague
reklama

Pokud se otevírá první velký monument, který ponese jméno bývalého prezidenta, měl by tam být i ten současný. Vztahy mezi Klausem a Havlem ale nebyly vždy stoprocentní. „Tak asi bohužel prezident neuznal za vhodné tam jít,“ komentuje Pehe.

V Americe by něco takového bylo zcela nemístné. Současný prezident Barack Obama sice má spory se svým předchůdcem, přesto by si nedovolil nepřijít na otevření mezinárodního letiště pojmenovaného po Georgi Bushovi. Veřejnost by mu to neodpustila.

Klaus mohl mít vážný důvod, který veřejnoti později oznámí. Pokud ho neměl, udělal chybu. Na otevření mostu v Chrastavě si čas udělal, uzavřel Pehe svůj komentář v Blesku.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proboha. Neukazujte Romanu Prymulovi

11:14 Proboha. Neukazujte Romanu Prymulovi

Rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová na twitteru před pár dny napsala, že se jí zdá …