Klausovi bodyguardi. Mají hlídat, přitom pomáhají na zahradě

30.08.2011 7:57

Střežit chráněnou osobu a objekty, v nichž se nachází, a zajišťovat bezpečnost akcí, kterých se účastní. To je náplní práce osobního strážce. Lidé, kteří dohlížejí na bezpečnost prezidenta republiky a jeho choti, ale sem tam také pomohou s nákupem nebo s prací na zahradě.

Klausovi bodyguardi. Mají hlídat, přitom pomáhají na zahradě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus
reklama

Policejní strážci jako ozbrojení podržtaškové, píše Blesk. Pomáhají Livii Klausové na zahradě. "Pomáhat ženě s těžkými věcmi je přece absolutně automatická věc," reagoval na zjištění bulvárního deníku mluvčí Hradu Radim Ochvat.

Loni před Vánoci ovšem vyfotil Blesk ochranku, jak nese prezidentovi Václavu Klausovi z obchodu nově zakoupené zboží. Ani to ale nikoho neznepokojuje. "Jistá dávka ohleduplnosti se u ochránců našeho útvaru předpokládá," řekl k věci šéf policejního útvaru pro ochranu prezidenta Jiří Sklenka. "Nepamatuji si však, že by sama chráněná osoba cokoliv takového vyžadovala."

Bezpečnost chráněné osoby navíc prý není ohrožena ani v případě, že se bodyguard věnuje vedlejší činnosti. "Člen ochranky tam nebyl sám, poblíž byl minimálně jeden jeho kolega, který na bezpečnost dbal," uzavřel Sklenka debatu o práci na zahradě s první dámou.

Čtěte také:

Klaus si povzdechl: Nečas mě překvapuje

Hrdinný Klaus. Vzepřel se kontrole, tleská mu i Havlův Špaček

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

17:10 Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

Internet poslední týdny zaplavují videa až nepochopitelného násilí. Převažující prvek je na první po…