Klíč k posunu. Když Rus toto dorazí na Ukrajině, padlo

19.04.2022 7:47 | Ze sítí

Ofenziva na Donbasu včera začala. Dle britského vojenského analytika Franze-Stefana Gadyho, postupovaly jak ukrajinské, tak ruské síly. A to i v Mariupolu, kde Ukrajinci drží ocelárnu Azovstal. Dobytí Mariuopolu by prý uvolnilo významné množství ruských sil pro další boj na Ukrajině.

Klíč k posunu. Když Rus toto dorazí na Ukrajině, padlo
Foto: Repro Youtube
Popisek: Postupující ruské jednotky

V okolí Charkova ukrajinské síly dobyli vesnice Bajrak, Lebjaže a Bazaljevku a také podnikli protiútok u Kreminny. Ruské síly v mezičase útočili v okolí Izjumu, Kreminny a postoupily na jih u Borové. Zprávy, zda Kreminna padla do rukou Rusů, se rozcházejí sdle Gadyho.

V Mariupolu prý Rusové obsadili většinu přístavních oblastí, tamní ukrajinské síly zatím drží perimetr okolo ocelárny Azovstal. Podle zdroje z amerického ministerstva obrany by konečné obsazení Mariupolu uvolnilo dvanáct operačních skupin na úrovni praporů (asi 9,5 tisíce mužů podle oficiálního počtu).

Začátek ruské ofenzivy už oznámil i ukrajinský generálský štáb. „Dnes ráno (18.4.) se skoro po celé délce frontové linie u Doněcku, Luhansku a Charkova okupanti pokusili o průlom,“ oznámil Oleksij Danilov, tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: kas

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentáty jako naše politická budoucnost? Šílené vyjádření Pekarové, surovost a hloupost

8:46 Atentáty jako naše politická budoucnost? Šílené vyjádření Pekarové, surovost a hloupost

TÝDEN V MÉDIÍCH Je s podivem, jaká možná vyjádření k pokusu o atentát na Donalda Trumpa mohla v Česk…