Klíč k posunu. Když Rus toto dorazí na Ukrajině, padlo

19.04.2022 7:47 | Ze sítí

Ofenziva na Donbasu včera začala. Dle britského vojenského analytika Franze-Stefana Gadyho, postupovaly jak ukrajinské, tak ruské síly. A to i v Mariupolu, kde Ukrajinci drží ocelárnu Azovstal. Dobytí Mariuopolu by prý uvolnilo významné množství ruských sil pro další boj na Ukrajině.

Klíč k posunu. Když Rus toto dorazí na Ukrajině, padlo
Foto: Repro Youtube
Popisek: Postupující ruské jednotky

Anketa

Jste pro zbudování základny NATO na českém území?

3%
96%
hlasovalo: 84520 lidí
V okolí Charkova ukrajinské síly dobyli vesnice Bajrak, Lebjaže a Bazaljevku a také podnikli protiútok u Kreminny. Ruské síly v mezičase útočili v okolí Izjumu, Kreminny a postoupily na jih u Borové. Zprávy, zda Kreminna padla do rukou Rusů, se rozcházejí sdle Gadyho.

V Mariupolu prý Rusové obsadili většinu přístavních oblastí, tamní ukrajinské síly zatím drží perimetr okolo ocelárny Azovstal. Podle zdroje z amerického ministerstva obrany by konečné obsazení Mariupolu uvolnilo dvanáct operačních skupin na úrovni praporů (asi 9,5 tisíce mužů podle oficiálního počtu).

Začátek ruské ofenzivy už oznámil i ukrajinský generálský štáb. „Dnes ráno (18.4.) se skoro po celé délce frontové linie u Doněcku, Luhansku a Charkova okupanti pokusili o průlom,“ oznámil Oleksij Danilov, tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: kas

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zkuste říct, komu slouží Fiala. A uvidíte tu smršť. Vyoral nakousl horké téma

16:22 Zkuste říct, komu slouží Fiala. A uvidíte tu smršť. Vyoral nakousl horké téma

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Nákup zbraní podle komentátora neslouží k tomu, aby se Česko mohlo …