Klíma potopil Johna. Napsal, jak to bylo s jeho novinařinou

03.11.2012 19:40

Bývalý kolega Radka Johna Josef Klíma napsal nynějšímu šéfovi Věcí veřejných otevřený dopis. Hlavně o tom, že z politiky už se do novinařiny vracet nelze. A také o tom, že by John měl přestat tvrdit, jak skvělým novinářem byl.

Klíma potopil Johna. Napsal, jak to bylo s jeho novinařinou
Foto: tan
Popisek: Novinář Josef Klíma

Johnův bývalý kolega reaguje na Johnova slova o tom, že dva úvazky zvládá bez problémů. I na to se Klímy ptají lidé na besedách. „Co jim budu povídat o tom, že už jsi posledních deset let nebyl ani novinář, natož dobrej? Že jsi nic nenatočil ani nenapsal, takže Tvé výlevy, jak spíš s pistolí pod polštářem, připadaly kolegům z branže k smíchu? Jak jsi reportáže, k nimž jsi namlouval úvodní studio, neviděl ani před vysíláním a často ani po něm, takže Tě divácké reakce občas vyváděly z míry? Drželi jsme basu, abychom nepoškodili ani pořad, ani Tebe,“ napsal Klíma.

Klíma tvrdí, že se s Jankem Kroupou rozhodli Johnovi domluvit, když se spojil s tuneláři a Romanem Janouškem, ale už bylo stejně pozdě. „Tehdejší šéfové televize už byli rozhodnuti, že náš pořad zruší – a ty že se necháš nalepit jako plakát na partaj, která navenek troubí do světa, jak chce bojovat proti korupci, ale ve skutečnosti se sama hodlá dostat ke korytu,“ popsal Klíma vlastní zkušenost.

Podle Klímy se do mnoha zaměstnání z politiky vrátit lze, ale do novinařiny ne. Už je prostě ušpiněný prostředím. „I kdyby stokrát proklamoval, že chce zase tepat tu chobotnici, už to nejde. Už mu nikdo neuvěří, že jen jedno chapadlo chobotnice nebojuje s druhým – a samo se tím maskuje,“ myslí si bývalý Johnův kolega.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…