Kmotrovské značky pro každého se pojišťovnám nelíbí

25.02.2012 10:39

AAA Fraja. I tak může vypadat vaše značka v rámci automobilového provozu, pokud projde novela zákona o technických podmínkách provozu motorových vozidel. Ministerstvo dopravy se v ní prý snaží vyjít vstříc přání lidí, informuje deník Právo.

Kmotrovské značky pro každého se pojišťovnám nelíbí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Škoda Superb
reklama

Pro značku na přání počítá novela s rozšířením počtu alfanumerických znaků z dosavadních sedmi na osm. Řidičem navržená značka přitom nebude smět obsahovat hanlivé výrazy ani název či zkratku nějaké instituce.

Zavedení značek na míru je přitom odpovědí na rozšířenou praxi přidělování takzvaných „kmotrovských“ značek, kdy různé celebrity podplácejí úředníky, aby od nich dostaly prestižní a neotřelou značku.

Poplatek za značku by měl stát 5 tisíc korun za tabulku. Značka se přitom váže k osobě řidiče, který ji zřizuje, nikoliv k automobilu. To se nelíbí zejména České asociaci pojišťoven a České kanceláři pojistitelů. Podle nich může přinést přidělení značky konkrétní osobě komplikace s administrativou, ochranou osobních údajů i samotnou identifikací vozidel.

Ministerstvo však pojišťovnám ustoupit nechce. Chce prý vyjít vstříc přání řidičů. A pro řidiče cyklisty ministerstvo chystá značkový nášup. Pokud máte na zadní části auta přidělaný nosič na kola, musíte mít nainstalovánu značku i na něm.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pal
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…