Kníže: Snad mě lidé budou mít zase rádi. Nejvíce po pohřbu

15. 12. 2012 22:42

Kandidát na hlavu státu Karel Schwarzenberg (TOP09) byl hostem Show Jana Krause. V typicky sarkastickém duchu pořadu se ministr zahraničí vyjadřoval například k novopečené ministryni obrany Karolíně Peake (LIDEM), u které se prezident Klaus prý mýlil, když ji nazval dívenkou. To, že ihned vyrazila generála, je podle něj už něco.

Kníže: Snad mě lidé budou mít zase rádi. Nejvíce po pohřbu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

Podle Krause je ministr zahraničí vzácná ukázka toho, jak se do politiky nemá chodit. Lidé ho totiž měli rádi, kdežto teď, když je Schwarzenberg v politice, hodně fanoušků ztratil. Na to šéf české delegace reagoval, že ho snad lidé budou mít zase rádi, až z politiky odejde, to by mu už mohli odpustit. „Nejvíce po pohřbu,“ zavtipkoval kníže.

Prezident Klaus se podle Schwarzenberga docela mýlil, když nazval Peake útlou dívenkou. „Přitom první, co udělala, bylo, že vyrazila generála. Tak to už je něco,“ rozesmál publikum ministr a dodal, že odpovědní za výběr ministrů je premiér s prezidentem. On s tím neměl co dělat.

Kdyby Schwarzenberg sám nekandidoval na hlavu státu a měl by volit, zřejmě by se dlouho rozhodoval. „Alespoň znám dlouho z působení v Senátu Přemka Sobotku. On má aspoň politickou zkušenost. Je poměrně slušný člověk. Bohužel jeho názory na Evropskou unii jsou poněkud mimo,“ prohlásil v TV Prima family.

Na otázku, koho by naopak označil za nejméně vhodného kandidáta na Hrad, odpověděl, že ho rodiče vychovali k tomu, aby nikdy nemluvil špatně o dámě.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

15:46 „Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

Náznak budoucí spolupráce ODS s hnutím ANO, nebo pouhé splnění programového bodu? Občanští demokraté…