„Všichni tušíme, že za olympiádou stojí obrovský byznys. Je to dneska ani ne tak politická, jako byznysová záležitost. To, že se nakonec využívají hry politicky, to se děje pravidelně,“ prohlásil Zaorálek.
Někteří v souvislosti s olympiádou ironicky hovoří o Putinkinových vesnicích, které Moravec s chutí použil do titulku. Podle Zaorálka ale takové označení není na místě. Každá země dle jeho slov totiž pořádá olympiádu mimo jiné i pro propagaci sebe sama. „Zatímco v Londýně to brali s odstupem a humorem, v Rusku to pojali vážněji, ale to odpovídá i nátuře národa,“ míní ministr.
Propaganda už od Hitlera
S jeho slovy souhlasil i Schwarzenberg. Poukázal na skutečnost, že Adolf Hitler při pořádání her v roce 1936 v Berlíně přišel na to, že se olympiáda dá využít k propagandě ideologie. A všichni ostatní se to podle Schwarzenberga od něj posléze naučili. „Rusové mají také humor, jenže v Anglii vládne stará demokracie a podstatou demokracie je fakt, že si můžete udělat z politiků srandu, zatímco v diktatuře to možné není. A Rusko to bere podobně smrtelně vážně jako Berlín v roce 1936,“ prohlásil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem