Knockout. ČSSD by se v dubnu nedostala do Sněmovny. Z Babišových výsledků dostane Kalousek a spol. mrtvici

05.05.2020 12:04

Podle nejnovějšího průzkumu volebních preferencí a volebního potenciálu by volby jasně vyhrálo hnutí Andreje Babiše. Tomu by aktuálně dalo svůj hlas 30,7 procent respondentů. Naopak do Sněmovny by se nedostala ČSSD, která nepřekonala pětiprocentní hranic. Vyplývá to z dat agentury Phoenix research. Aktuální šetření preferencí a potenciálu bylo provedeno ve dnech 15.4. - 30.4.2020 na vzorku 1099 respondentů po celé republice.

Knockout. ČSSD by se v dubnu nedostala do Sněmovny. Z Babišových výsledků dostane Kalousek a spol. mrtvici
Foto: Facebookový profil Jana Hamáčka
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD)
reklama

Anketa

Chcete, aby byl Pavel Novotný zvolen poslancem PS PČR?

4%
96%
hlasovalo: 26443 lidí
Pokud by se konaly volby do Poslanecké sněmovny v dubnu, vyhrálo by je opět hnutí ANO. Aktuálně by jej volilo 30,7 procent dotázaných, potenciál hnutí je 38,8 procent. Druhou pozici, stejně jako v lednovém výzkumu, by obsadili Piráti. Ty by volilo 12,4 procenta a co se týče jejich volebního potenciálu, jsou Piráti na 16 procentech. Třetí nejúspěšnější stranou by byla ODS s 9 procenty a volebním potenciálem pohybujícím se na 12,1 procentech.

Pod pomyslnými stupni vítězů by skončila SPD Tomia Okamury. Té v dubnovém průzkumu vyjádřilo podporu 8,4 procenta dotázaných. Volební potenciál pak činí 11,6 procent. Těsně nad hranicí pro vstup do Sněmovny se umístilo hnutí Václava Klause ml. Trikolóra, kterému vyjádřilo podporu 5,3 procenta dotázaných. Volební potenciál se pohybuje na 7,7 procentech.

Anketa

Vadí vám, že policie a soudy stále popotahují Petra Nečase?

12%
88%
hlasovalo: 9453 lidí

Přesně na pětiprocentní hranici pro vstup do Poslanecké sněmovny se umístila KDU-ČSL s naměřenými pěti procenty a volebním potenciálem 6,9 procent.

Do Sněmovny by se v současné době nedostala vládní ČSSD, které vyjádřilo podporu jen 4,7 procenta dotázaných, přičemž její potenciál je nyní 6,5 procenta. STAN by v současné době volilo 3,7 procenta voličů a jejich volební potenciál se pohybuje na 5,8 procentech. KSČM v průzkumu získala pouze tři procenta a její volební potenciál je 4,2 procenta. U komunistů jde o kontinuální pád. Nejdále Poslanecké sněmovně zůstala TOP 09, která by nyní získala jen 2,4 procenta. Její volební potenciál je 3,6 procent.

PREFERENCE A POTENCIÁL DUBEN 2020

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pchá, jaká krize? CzechTourism si pořídil správu Facebooku a spol. Jeden příspěvek denně za 80 tisíc měsíčně. A to je jenom špička ledovce utrácení

16:08 Pchá, jaká krize? CzechTourism si pořídil správu Facebooku a spol. Jeden příspěvek denně za 80 tisíc měsíčně. A to je jenom špička ledovce utrácení

Koronavirovou krizí byly zasaženy téměř všechny firmy, většina firem šetřila, neměla na výplaty pro …