Koalice gratuluje Bartošovi. Pozná demokratickou levici, jásá Pekarová

08.01.2022 18:58

Členové České pirátské strany rozhodli o pokračování Ivana Bartoše coby lídra partaje. Z vládních stran tak ke staronovému šéfpirátovi míří gratulace. Znovuzvolení Bartoše uvítal premiér Petr Fiala (ODS) či šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Uspěl kandidát, který zná rozdíl mezi demokratickou a nedemokratickou levicí,“ zhodnotila Bartošův úspěch nad Janou Michailidu, jež se hlásí ke komunistické ideologii. Překvapivá gratulace přišla od lídra SPD Tomia Okamury: „Má odvahu jít spolu s nimi ke dnu,“ cení si Bartoše.

Koalice gratuluje Bartošovi. Pozná demokratickou levici, jásá Pekarová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš

Anketa

Má ministr vnitra Vít Rakušan vaši důvěru?

1%
98%
hlasovalo: 25509 lidí
Na Bartošovo pokračování v pozici lídra Pirátů reagoval i premiér Petr Fiala (ODS), v jehož vládě Bartoš zastává funkci místopředsedy pro digitalizaci a křeslo ministra pro místní rozvoj. „Věřím, že naše dosavadní dobrá spolupráce bude pokračovat i nadále,“ doufá premiér pro opětovném zvolení Bartoše předsedou České pirátské strany. 
 
Bartoš, jenž v sobotu obhájil své předsednické místo, když obdržel 662 hlasů od 948 straníků a porazil tak ve druhém kole hlasování senátora Lukáše Wagenknechta, se setkal s gratulací i ze strany svého volebního koaličního partnera Víta Rakušana. Šéf STANu ocenil, že se volbou upevnilo působení Pirátů ve vládě. 
 
„Vím, že to nebylo jednoduché, ale Ivan má teď silný mandát pro působení ve vládě a za to jsem moc rád,“ okomentoval Rakušan volbu pirátského předsedy. 
Z vládních kolegů úspěch Bartoše ocenila i předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, přičemž ale rýpla do Bartošovy protikandidátky, místopředsedkyně strany Jany Michailidu, která před hlasováním vyvolala rozruch svým přihlášením se ke komunistické ideologii.
 
„Jsem ráda, že uspěl kandidát, který zná rozdíl mezi demokratickou a nedemokratickou levicí,“ hodnotí Pekarová Adamová Bartošův úspěch nad Michailidu, jež se cítí být přesvědčenou komunistkou. 
Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka Bartošovo znovuzvolení ocenil zejména kvůli pokračování vládní spolupráce. Ta podle něj „velmi dobře funguje“. 
 
Bartošovi blahopřál i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek:
Gratulace však chodily nejen od příznivců Fialovy vlády. Poslanec Patrik Nacher (za ANO) šéfovi Pirátů popřál:
A reagoval i předseda hnutí SPD Tomio Okamura:
„Panu předsedovi Bartošovi gratulujeme ke znovuzvolení předsedou Pirátů, jelikož spolu s ním zvítězila u Pirátů ideologie centralistického Bruselu spojená s omezováním občanských svobod – a je dobře, že u Pirátů mají v tomto čitelného předsedu, a je správně, že ten, kdo zavlekl Piráty nad propast, má odvahu jít spolu s nimi ke dnu,“ vzkázal Okamura za hnutí SPD.  
 

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

peníze za uprchlíky

Dobrý den, jasně, že by se mi jako občanovi ČR líbilo, kdyby nám EU platila za přijímání uprchlíků, jak navrhujete. Ale nejsem si jist, zda to není přesně to, co vlastně vyjednal Rakušan, tedy že kdo nepřijímá uprchlíky, tak na ně platí, a jestli není tento systém pro nás ve výsledku dost nevýhodný,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Párek v rohlíku, klobása z Makra. A nas*ané ksichty. Češi už radši jezdí jinam

14:52 Párek v rohlíku, klobása z Makra. A nas*ané ksichty. Češi už radši jezdí jinam

Nastala výměna národů. Češi nakupují v Polsku a jezdí na vánoční trhy do Německa – především Bavorsk…