Koalice se shodla: Poplatky u lékaře se ruší

07.12.2013 20:17

Koaliční dohody partnerských stran ANO, ČSSD a KDU-ČSL dostávají jasnější obrysy. Podle serveru E15.cz nalezly strany soulad ve většině bodů budoucí koaliční smlouvy. Ačkoli společnou řeč nenašly v daních a všech oblastech zdravotnictví, shodly se například na zrušení třicetikorunového poplatku u lékaře a v lékárnách.

Koalice se shodla: Poplatky u lékaře se ruší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zástupci hnutí ANO a strany ČSSD na společné tiskové konferenci v Lidovém domě
reklama

Hnutí ANO, sociální demokracie a lidovci budou dolaďovat poslední detaily ještě v úterý večer, teprve poté by měla být podepsána koaliční smlouva.

Jednou ze sporných oblastí je kromě daní zdravotní péče. Nicméně i tady spějí dohody ke konci. Strany se už dohodly na zrušení poplatků u ambulantních lékařů a v lékárnách. Podle serveru ale hledají finanční zdroje pro případ, že by koalice znovu nezavedla ani poplatky v nemocnicích, které od ledna ruší rozhodnutí Ústavního soudu.

Pojistka pro lidovce

Koaliční smlouva bude po dohodě obsahovat i pojistku proti tomu, aby dvě nejsilnější strany nemohly v klíčových oblastech přehlasovat KDU-ČSL. Poté, co se strany shodnou i v oblasti daní, nebude již nic bránit tomu, aby mohla být koaliční smlouva podepsána.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

5:05 A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

CHARTA 77 Podle mnohých odborníků přesvědčivým dokladem o kinematografii první poloviny sedmdesátých…