Koalice se znovu zkusí shodnout na kandidátovi do Evropské komise

15.07.2014 6:02

Vládní koalice bude dnes večer znovu jednat o tom, koho Česká republika navrhne jako příštího českého eurokomisaře. Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka uvedl, že chce tento týden odjet do Bruselu s konkrétní nominací. V pondělí se politikům ČSSD, ANO a KDU-ČSL opět nepodařilo shodnout. Podle Sobotky diskutovali hlavně o kandidátech ČSSD a ANO Pavlu Mertlíkovi a Věře Jourové, zazněla prý ale i další jména.

Koalice se znovu zkusí shodnout na kandidátovi do Evropské komise
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest před Úřadem vlády
reklama

V souvislosti s oblastí, kterou by měl český zástupce v Evropské komisi spravovat, hovoří premiér například o průmyslu, dopravě, vědě a výzkumu a regionálním rozvoji. Již dnes by měli evropští poslanci do funkce předsedy Evropské komise schválit lucemburského expremiéra Jean-Clauda Junckera. Pak začnou oficiální jednání o rozdělení resortů v bruselské exekutivě.

Lidovci dříve navrhovali do Evropské komise svou bývalou europoslankyni Zuzanu Roithovou, která o to ale nemá zájem. KDU-ČSL tak nyní podporuje vysokého bruselského úředníka Petra Blížkovského, není však vyloučeno, že nakonec budou lidovci hlasovat pro některého z dvojice kandidátů koaličních partnerů. Vedení KDU-ČSL bude o hledání nového eurokomisaře ráno jednat.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Manažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!

5:30 Manažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!

Česká televize je po volbě nových radních doslova vzhůru nohama. Zavedené pořádky totiž mohou velmi …