Koaliční rada bude večer hodnotit plnění koaliční smlouvy

19.01.2015 6:14

Členové koaliční rady budou dnes večer hodnotit, jak se po roce vládnutí daří plnit koaliční smlouvu. Strany podle svých zástupců, které ČTK oslovila, dohodu měnit nechtějí. Některým ale vadí zpoždění v přípravě důležitých zákonů. Představitelé ČSSD, ANO a KDU-ČSL podepsali koaliční smlouvu loni 6. ledna.

Koaliční rada bude večer hodnotit plnění koaliční smlouvy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jmenovaná vláda v čele s Bohuslavem Sobotkou

Vláda má podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) zpoždění v přípravě nového zákona o státním zastupitelství, normy rozšiřující pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), novely ústavy, která reaguje na zavedení přímé volby prezidenta, či zákona o financování politických stran. "Některé věci se stihly, na jiných se pracuje, ale někde jsme zatím ještě vůbec nic neudělali," konstatoval v neděli v ČT ministerský předseda. Doplnil, že nemá důvod žádného z ministrů měnit.

Další členové koalice kritizují například zpoždění v přípravě zákona o liniových stavbách, který má usnadnit přípravu a povolování staveb silnic, dálnic a železnic. Rychlejší přípravu by si někteří zástupci koalice představovali také u zákona o sociálním bydlení.

Prioritami, které by vláda chtěla schválit v prvním pololetí letošního roku, jsou podle Sobotky zákony o elektronické evidenci tržeb, o prokazování původu majetku a jiné normy, které mohou ovlivnit výběr daní.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erou

8:01 Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erou

Slova Grety Thunbergové oběhla svět a v České republice není o reakce nouze. Přicházejí srovnání se …