Koho za Bidena? Přišla rada z Německa

29.06.2024 12:37 | Zprávy
autor: Miloš Polák

Po televizní debatě úřadujícího prezidenta Joea Bidena s republikánským vyzyvatelem Donaldem Trumpem začali demokraté uvažovat, zda nastal čas Bidena nahradit lepším kandidátem, protože Biden si po debatě vysloužil i nálepku „chodící mrtvoly“. Německý list Bild dal demokratům radu. Sdělil jim, co teď přesně potřebují. Publicista Dušan Neumann žijící v USA má za to, že nad Bidenem jako prezidentským kandidátem se smráká.

Koho za Bidena? Přišla rada z Německa
Foto: Repro Youtube
Popisek: Bývalá první dáma USA, Michelle Obamová

Za méně než půl roku občané USA rozhodnou, kdo usedne do Oválné pracovny v Bílém domě. Zůstane prezidentem po další čtyři roky demokrat Biden? Nebo se do úřadu vrátí republikánský kandidát Donald Trump? Nebo se prezidentem stane ještě někdo úplně jiný?

Po televizní debatě Bidena s Trumpem, o které sám Biden řekl, že se mu nepovedla, začaly mezi demokraty kolovat úvahy, zda by nebylo lepší takřka 82letého Bidena nahradit někým mladším.

A server nejčtenějšího německého deníku Bild dal v tomto smyslu demokratům radu. „Amerika potřebuje silnou ženu,“ stojí už v titulku. Proč je potřeba nahradit silnou ženou? Protože jednomu současnému prezidentskému kandidátovi bylo 78 a druhému se blíží 82. narozeniny. „Dva staříci se hádají o golfový handicap. Opravdu to myslí vážně?“ popsal Bild současnou situaci v USA.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Supervelmoc

Myslíte, že dnes ještě existuje supervelmoc? Považujete za supervelmoc Rusko nebo Čínu? A kdo je podle vás nyní nejsilnějším hráčem na světě a proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by u Moravce nešlo. Řezníček a Vondráček se drsně pohádali

17:15 To by u Moravce nešlo. Řezníček a Vondráček se drsně pohádali

„Vaše věta, že tato vláda nehodlá dostát svým závazkům byla vysoce manipulativní a nebyla vyvážená. …