Kohoutová z ODS se pustila do ministryně Tominové: Nezná zákony a vymlouvá se na své předchůdce

12.05.2014 20:14

Ministři vnitra a pro národnostní menšiny Milan Chovanec a Jiří Dienstbier společně s ministryní práce Michaelou Marksovou Tominovou (všichni ČSSD) navštívili sociálně vyloučené lokality ve Šluknově na Děčínsku. „Vyloučené lokality se minimálně pěti vládám nedaří zvládnout. Přeji této vládě, aby byla úspěšnější. Vyloučené lokality to samozřejmě potřebují,“ vzkazuje jim expertka ODS na sociální oblast Lenka Kohoutová.

Kohoutová z ODS se pustila do ministryně Tominové: Nezná zákony a vymlouvá se na své předchůdce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Expertka na sociální problematiku Lenka Kohoutová

„Financování bydlení směrem k ubytovnám je zastavitelné, a to ihned,“ zdůrazňuje Kohoutová ve svém oficiálním prohlášení a kritizuje ministryni Marksovou Tominovou za její neznalost v oblasti zákonných možností v režimu hmotné nouze. „Za 100 dní vládnutí si mohla nastudovat alespoň to, jaké má možnosti v oblasti sociálního šetření,“ dodává na její adresu s tím, že je to neomluvitelné.

Kdyby podle Kohoutové úředníci na úřadech práce skutečně chodili na sociální šetření, nevznikaly by problémy, které se dějí s přeplácením nájemného v ubytovnách. Marksová Tominová má mnoho zákonných nástrojů, jak zamezit zneužívání dávek, nicméně je prý nezná. Vyčítá jí také, že doplňující či zpřesňující zákonné nástroje ke zlepšení situace doposud nepředložila.

Nelze se pořád vymlouvat na předchůdce

„Chápu, že paní ministryně vede nejvýbušnější ministerstvo, nicméně se nelze stále vymlouvat na nestabilizovaný systém a rozvrat, který provedli její předchůdci. V současné době úřady práce pracují v ICT systémech, které fungují, a není důvodu, aby nebyla prováděna zcela v souladu se zákonem sociální šetření v místě bydliště, stejně jako není důvodu, aby se neadekvátní nájemné prostě krátilo,“ míní Kohoutová.

Ministři navštívili šluknovské sídliště, kde žijí desítky sociálně slabých, i soukromý dům s byty nižší kategorie. Do regionu zamířili na základě dopisu 18 starostů Šluknovského výběžku, kteří si předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi stěžovali na údajně znovu vypjatou situaci. Zajímali se především o podmínky, ve kterých místní lidé žijí, a problémy obcí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Kde berete tu jistotu, že si udržíme nejnižší nezaměstnat?

Já spíš v médiích čtu, jak se bude příští rok propouštět. Jak jste na krachy firem a živnostníků připraveni? Stačí se podívat, co se děje na úřadech práce dnes. A vyřešil jste to nějak? Ne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vztek kvůli Ukrajincům: Sněmovnou to nekončí. Česko se otřáslo

11:40 Vztek kvůli Ukrajincům: Sněmovnou to nekončí. Česko se otřáslo

Strany vládní pětikoalice, společně s hnutím ANO, včera ve Sněmovně schválily návrh kabinetu premiér…