Kokot drevený. Andrej Babiš dostává do kožichu a mnozí z něj mají srandu. Nahlédněte

10.03.2016 11:51

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se stal terčem vtipů a komentářů. A to kvůli svému výroku ohledně konferenčního centra Čapí hnízdo. Poté, co vyvstaly problémy ohledně získaných dotací, řekl totiž včera médiím následující. „Není to moje. Je to nějaké firmy, která patří do holdingu,“ nechal se slyšet.

Kokot drevený. Andrej Babiš dostává do kožichu a mnozí z něj mají srandu. Nahlédněte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hostem pořadu Michaely Jílkové Máte slovo byl i ministr financí Andrej Babiš
reklama

„Kauza Čapí hnízdo je příznakem toho, že se Andrej Babiš dostává do problémů. Nejde o to, že zase něco ukradl. Jde o to, že ztrácí schopnost zhatit vyšetřování a že ztrácí schopnost zabránit tomu, aby se informace šířila. Připomínám svou starší prognózu, že zhroucení Andreje Babiše bude náhlé a relativně nečekané. Budou se jen hromadit drobné známky, že něco není v pořádku, a pak to přijde. Během několika týdnů či nanejvýš měsíců zmizí ANO jako relevantní síla,“ domnívá se sociolog Petr Hampl na svém facebookovém profilu. 

Bývalý komunální politik a publicista Petr Sedláček na svém facebookovém profilu pro změnu uvedl, že se bavil s jedním „ANOnistou“ a optal se jej na „průser s Čapím hnízdem“. „Odpověď byla vcelku všeříkající – ‚ale vždyť tady kradou všichni, tak co‘. Trošku ho vyšinulo, když jsem se ho zeptal, jestli tedy on taky, když podle něj všichni a je to tak normální,“ napsal.

K vidění je na Facebooku také následující politický kompas.

Facebooková stránka „Řekněte ANO ne“ následně přinesla snímek dvou předních mužů hnutí ANO – „Andreje Bureše“ (Bureš mělo být údajné krycí jméno Andreje Babiše ve svazcích StB) a „Martina Žilky Stropnického“. „Zrazu ja som není,“ píše se na plakátu „amatérského pnutí“. 

Snímek Andreje Babiše s čapím hnízdem na hlavě a s textem „prý kokot drevený“ si na svém facebookovém profilu zveřejnil také bývalý politik ODS Petr Paulczyňski. 

Své k celé věci řekl také bývalý místopředseda ODS Miroslav Macek. „Výbor regionální rady regionu soudržnosti Babišovu Čapímu hnízdu prominul 99 % z téměř šestimilionové pokuty (včetně penále). Mimochodem, jedná se o ten samý výbor, který Čapímu hnízdu dotaci v roce 2009 přidělil, přestože žádnou podle platných regulí dostat neměl. Že se vám to také stává dnes a denně, že jsou vám odpuštěny pokuty nebo všelijaké poplatky a daně?“ napsal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec oživil Vrbětice. Odškodné od Ruska?

14:46 Moravec oživil Vrbětice. Odškodné od Ruska?

O důvěryhodnosti a kompetentnosti českých tajných služeb, ale také o tom, zda se dnes obyvatelé Vrbě…