Kolem auditu DPP se objevily tlaky a diskreditace

17.07.2012 11:41

Audit pražského dopravního podniku, jehož výsledky by měl v úterý dostat primátor Bohuslav Svoboda (ODS), provázejí tlaky různých skupin a snahy o diskreditaci některých lidí, mimo jiné šéfa auditorského týmu Václava Lásky. Podle předběžných informací audit ukázal, že zakázky dopravního podniku byly předražené až o půl miliardy korun. Bývalý ředitel podniku Martin Dvořák tvrdí, že vedení města dopravní podnik poškodilo, a chce proto podat trestní oznámení. Informuje ČTK.

Kolem auditu DPP se objevily tlaky a diskreditace
Foto: tan
Popisek: Bývalý šéf DPP v Praze Martin Dvořák

Audit v podniku nařídilo vedení hlavního města. Auditoři pod vedením advokáta Lásky kontrolovali desítku velkých zakázek, u sedmi údajně našli chyby. "Mám informaci, která říká, že tam pravděpodobně je suma, která je okolo půl miliardy a která byla vyúčtována nebo proplacena neoprávněně. Jsou to smlouvy uzavřené na vyšší částky, než by bylo potřebné. Chápal jsem to tak, že se jedná o předražené zakázky," řekl minulý týden serveru iDnes.cz bez dalších podrobností primátor Svoboda.

Podle bývalého ředitele Dvořáka se nejedná o forenzní audit, ale o právní analýzu. Až se s výsledky materiálu seznámí, chce reagovat. "Už jsem se rozhodl, že se nenechám dál zastrašovat," řekl ČTK v úterý Dvořák, který byl ředitelem podniku v době uzavření některých údajně předražených zakázek. Proti výsledkům se chce bránit. "Vedení města, zejména primátor, brutálně poškodil dopravní podnik v řádu miliard korun a podle našeho názoru se dopustil trestného činu," dodal Dvořák. Chce proto podat trestní oznámení.

Kromě toho se objevují také informace, které mají zdiskreditovat přímo advokáta Lásku, který dříve pracoval u policie a také u bezpečnostní agentury ABL (nyní Mark2 Corporation Czech). Tam působil v době, kdy firmu spoluvlastnil nepravomocně odsouzený poslanec Věcí veřejných Vít Bárta. Tehdy měla ABL mimo jiné kontroverzní zakázku od Prahy 11 na sledování politických odpůrců a opozičních zastupitelů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady vládnou Piráti. Průs*r v Praze, na který nebylo příliš vidět

6:18 Tady vládnou Piráti. Průs*r v Praze, na který nebylo příliš vidět

Největší ‚projekt‘ Prahy 11 je Areál ledových sportů (ALS). A leccos nasvědčuje tomu, že radnice si …