Kolem zatýkání útočníku na letišti v Praze vyplouvají nové zprávy. Toto se tam prý dělo podle očitých svědků

24.04.2018 17:05

Jak probíhalo zatýkání cizinců, kteří o víkendu brutálně napadli číšníka v centru Prahy a den před tím ještě dalšího člověka v jiném podniku? Podle očitého svědka serveru iROZHLAS.cz bylo zatýkání na letišti poněkud zdlouhavé. Svědek mimo jiné také uvedl, že nic nenasvědčovalo tomu, že by policie měla vlastní informace o pohybu cizinců.

Kolem zatýkání útočníku na letišti v Praze vyplouvají nové zprávy. Toto se tam prý dělo podle očitých svědků
Foto: Repro Youtube
Popisek: Cizinci kopou do pražského číšníka

Policie serveru iROZHLAS.cz uvedla, že cizinci by byli zadrženi i bez oznámení. Svědek přitom tvrdí, že se půl hodiny čekalo na posily. Mluvčí policie Jan Daněk však uvádí, že muži zákona dostali desítky oznámení a vše směřovalo k zadržení cizinců. 

Muži ve věku od 24 do 32 let, jež jsou z Nizozemska, strávili následně noc v policejní cele. Dnes pak probíhaly výslechy za přítomnosti překladatele, a jak je již známo, již padla i obvinění.

  • Původní text ZDE

„Nedokážu říci, zdali, kdyby nepřišlo oznámení, bychom je zadrželi, ale jelikož tam byl souběh několika faktorů, byli na kamerách bezpečnostního systému letiště, dovolím si tvrdit, že by byli zadrženi i bez toho oznámení,“ podotkl k zadržování na Letišti Václava Havla serveru iROZHLAS.cz Daněk. 

Očitý svědek, který na skupinku upozornil letištní ochranku, však hovoří jinak. „Upozornil jsem ostrahu a ta kontaktovala státní policii. Nejprve přišli dva policisté z místní služebny. Jeden z nich měl před penzí. Vzali jim pasy, ale pak se půl hodiny nic nedělo. Až teprve poté přijely posily,“ uvedl svědek zatýkání.

Mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová však tuto verzi odmítá. Jedna z prodavaček letiště pak uvádí, že ke skupince přišlo asi 10 až 15 policistů ve chvíli, kdy byli v restauraci. Postupně je během hodiny prý odvedli do aut. 

„Zákrok probíhal naprosto v klidu. Nedošlo k žádnému fyzickému napadání ani z jedné strany. Spolupracovali a byli překvapení,“ říká Rendlová k zákroku. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

22:22 Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

Silné reakce na sociálních sítích budí příspěvek jednoho z neurointenzivistů směrem k neočkovaným. Z…