Občanští demokraté měli 10 senátorů, po těchto volbách jich budou mít 16. Stejný počet senátorů pak budou mít Starostové a nezávislí, kteří posílili ze současných 12. Počty to však nejsou konečné, změnit je mohou nezávislí senátoři, kteří až do 14. listopadu mohou přemýšlet, k jakému klubu se připojí.
Lidovci budou mít v Senátu nově 16 zástupců, o jednoho tak přišli. Kdo však ztratil výrazně více, jsou sociální demokraté. Ti dokázali z 12 obhajovaných mandátů obhájit jen jedno křeslo. Místo 23 senátorů tak budou mít pravděpodobně jen třináctičlenný klub.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Fakt myslíte, že můžeme dohnat Švýcarsko?
Podle mě absolutně ne a ve vystoupení z NATO vidím fakt velké riziko. Ono Švýcarsko má i jinou historii, ty třeba komunisté nezničili. Asi můj dotaz budete ignorovat, jako ostatní, ale i to dost svědčí o tom, jak jste tu údajně pro lidi. Asi jako byla Šichtařová a od ní jsem čekala hodně. Běla
Další články z rubriky
10:10 Ivan Hoffman: S politickými neziskovkami nakládat jako s každou jinou mafií
POHLED IVANA HOFFMANA Debata o jednom uniklém návrhu zákona podle Ivana Hoffmana ukázala, že dnešní …
- 4:40 Pozor: Leyenová spouští systém, který může řídit i české volby
- 14:00 Poslankyně vynesla podrobnosti o Markétě Šichtařové
- 11:24 „A o TOP 09 se mlčí. Jak vznikl Rakušan.“ Hlubuček vypověděl vše
- 21:03 Způsobí investice do AI světovou finanční krizi?
- 19:51 Další americké chutě? Chceme zůstat s Dánskem! Kolem Trumpa mlčení. Setkali jsme se s Eskymáky



