Komentátor Pečinka u televize: Zeman předvedl, že už je úplně mimo

19.03.2020 22:17 | Zprávy
autor: nab

„Miloš Zeman pronesl projev k čínským komunistům, ne k českému národu. Zcela selhal,“ glosuje komentátor Reflexu Bohumil Pečinka čtvrteční Zemanův proslov, v němž se vyjadřoval k aktuální situaci v boji proti koronaviru.

Komentátor Pečinka u televize: Zeman předvedl, že už je úplně mimo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka

„Jestli český národ čeká něco od svého prezidenta v krizové době, pak to nejsou útoky na jemu nepohodlné vrstvy. Je to aktivní účast a podpora lidí v jejich obtížích. V této koronavirové krizi Miloš Zeman zcela selhal,“ reaguje Pečinka na prezidentova slova, jež dnes pronesl k českému národu.

První část projevu hlavy státu podle Pečinky totiž spíš připomínala deklaraci vděčnosti čínské komunistické straně. „V úvodu prezident republiky děkoval Čínské lidové republice, že poskytla lékařský materiál. Nepoužil sice slovo dar, ale z kontextu vyplývalo, že jde o nezištnou akci ze strany Číny,“ dodává s tím, že ve skutečnosti si česká strana musela všechny věci od čínské strany koupit za tržní cenu.

Podotýká, že si je navíc nemohla dovézt svými letadly, jak Zeman naznačoval, ale musela si k tomu povinně objednat letadla čínského státu. „Některé platby jsme museli uhradit předem, jiné na místě. Nezištná byla naopak česká strana, která tam před více než měsícem bezplatně poslala lékařský materiál,“ píše komentátor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Mgr. Eliška Olšáková byl položen dotaz

Milion chvilek

Dobrý den, zajímal by mě váš názor na toto sdružení či co to vlastně je. Považujete ho za nezávislé a transparentní? Ví se, z čeho je financováno? Víte co mě přijde divné, že snad nikdy nesvolávalo demonstraci na protest tomu, co udělal třeba někdo z ODS nebo STAN. Asi jste rádi, ale mě to nepřijde ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peníze, na které není vidět. Takto je provázán Milion chvilek

4:44 Peníze, na které není vidět. Takto je provázán Milion chvilek

Milion chvilek pro demokracii se prezentuje jako spontánní a nezisková iniciativa zdola. Realita je …