Komentátor Práva: Prezidentská volba? "Král Dobře" nebo reinkarnovaný Klaus

24.06.2012 7:27

Přímá prezidentská volba byla podle komentátora Jiřího Hanáka jedním z nejhloupějších nápadů současné politické reprezentace. Ve finále to bude rozhodování mezi všem přikyvujícím slabochem a reinkarnací současného prezidenta.

Komentátor Práva: Prezidentská volba? "Král Dobře" nebo reinkarnovaný Klaus
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Prezidentský kandidát Jan Fischer během setkání s občany

„Jedním z nejhloupějších nápadů politických stran byl nápad volit prezidenta republiky přímou volbou občanů. Přišla s tím, tuším, ČSSD a pravice se hbitě přimkla,aby neztratila body,“ píše Jiří Hanák v komentáři pro deník Právo. Potřebný zákon byl prý narychlo uhňahňaný a nedopečený a nesl v sobě očekávané budoucí komplikace.

Dopadlo to tak, že kandidáti největších stran podle komentátora „vyjdou na psí třicátek“ a šanci nemají žádnou. V ODS sice běží jakési primárky, ale souboj Přemysla Sobotky s Evženem Tošenovským už prý nezajímá ani členy strany. Beztak je to prý jedno, protože ani jeden z nich nemá šanci. A podobné vyhlídky má i Jiří Dienstbier, kterého vybrala ČSSD.

Fischer jako král Dobře

Karty prý zatím padají Janu Fischerovi a Miloši Zemanovi. Ten první je prý reinkarnací krále Vladislava II. Jagellonského, který byl podle své nejčastější odpovědi přezdíván „král Dobře“.

No a ten druhý je prý pro změnu reinkarnací Václava Klause a s tím bychom si podle Hanáka pomohli vskutku znamenitě. „Karty by mohl ještě míchat profesor Jan Švejnar, ale ten zase připomíná svou kandidaturou hajného z filmu U nás v Kocourkově: neříkám tak ani tak, kdopak se ve mně vyzná?“

Přímá volba prezidenta na český způsob podle Hanáka rozhodně není důvodem k potlesku.  Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kapři, vypusťte si rybník! Francie chce, aby cena ropy šla dolů, těžaři mají trestat Rusko

10:33 Kapři, vypusťte si rybník! Francie chce, aby cena ropy šla dolů, těžaři mají trestat Rusko

Velkým problémem sankcí, které byly a budou uvaleny na Rusko v důsledku jeho agrese na Ukrajině, je …