Komentátor Práva označil Bělobrádka za kapriciózní nevěstu

14. 12. 2013 13:07

Vývoj kolem koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL se dostal do polohy seriálu latinskoamerického střihu, soudí o povolebním vyjednávání potenciálních partnerů ve vládě komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov. Minimálně manýry předsedy lidovců Pavla Bělobrádka prý argentinskou telenovelu silně připomínají.

Komentátor Práva označil Bělobrádka za kapriciózní nevěstu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Během jediného dílu se podle Mitrofanova prolnuly dvě dějové linky. "V jedné se zástupci tří stran ukazují před televizními kamerami a mikrofony, oznamují konec práce na programu budoucí vlády a tváří se docela konstruktivně. Ruka v rukávě, veselka na spadnutí," píše komentátor.

"Druhou linku obstarává nevěsta, která je v USA, na námluvy vyslala dohazovače a z dálky rozmrzele vykřikuje, že s tímhle křupanem si to ještě setsakramentsky rozmyslí," dodává autor.

Rvaček mají lidé plné zuby

Mitrofanov zpochybňuje správnost rozhodnutí lidoveckého šéfa odjet během vrcholícího vyjednávání o koaliční smlouvě na stáž do USA. "Chce-li Bělobrádek, aby se jeho politická důvěryhodnost smrskla, aniž by stačila rozkvést, je to jeho věc," konstatuje komentátor.

Pokud vše dopadne tak, že lidovci se na vládě podílet nebudou, nastane čas výpomoci, kterou by obstaral pro koalici ČSSD a hnutí ANO Úsvit Tomia Okamury nebo komunisté. A zatažení těchto formací do hry by podle autora mělo svou cenu. "Prudce by snížilo stabilitu takto fungující vlády," píše Mitrofanov.

"Vypadá to ovšem, že jde o Bělobrádkovo bu-bu-bu, aby zatlačil na zisk lepších vládních křesel. Pokud to ale zase bude dlouhodobá pracovní metoda lidovců a pokud tato kapriciózní nevěsta bude vždy tak dlouho vybírat, až přebere, strhne se rvačka. Těch ale mají lidé plné zuby," uzavírá svůj komentář pro Právo Alexandr Mitrofanov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ho volíte? Chvilkaři se odebrali stěžovat na nádraží, tam agitovali mezi cestujícími

20:36 Proč ho volíte? Chvilkaři se odebrali stěžovat na nádraží, tam agitovali mezi cestujícími

Spolek Milion chvilek pro demokracii v úterý půlhodinovým programem na Václavském náměstí a následný…