Komentátor Šimečka z Respektu objevil podobu mezi uprchlíky na lodích a Židy v transportech. Měli bychom se prý stydět

09.06.2015 17:52 | Zprávy

Naši politici mluví o uprchlících jako o teroristech, muslimech, což je podle nich totéž, v nejlepším případě jako o negramotných primitivech a ubožácích. Politici tak činí záměrně proto, abychom migranty nevnímali jako lidské bytosti a nepřišlo nám jich náhodou líto, tvrdí v komentáři, který zveřejnil na webové stránce časopisu Respekt publicista Martin M. Šimečka.

Komentátor Šimečka z Respektu objevil podobu mezi uprchlíky na lodích a Židy v transportech. Měli bychom se prý stydět
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády se setkali příznivci i odpůrci přijmutí syrských uprchlíků do ČR. Demonstrace se obešla bez vážnějších incidentů

Přiznává, že uprchlíci často jako ubožáci vypadají. „Jenže jak bychom vypadali my po týdnech strádání, po nocích v podpalubí nebo po hodinách strávených v moři mezi tonoucími?“ ptá se. Přístupu našich politiků se podle něj říká dehumanizace. „Naši politici záměrně mluví tak, abychom migranty nevnímali jako lidské bytosti a nepřišlo nám jich náhodou líto. Je to stejný princip, jako když byli kdysi Židé zbaveni majetku i lidské důstojnosti, takže do transportů nastupovaly už jen odpudivé trosky, od nichž lidé odvraceli zrak,“ píše Šimečka.

Celý text je ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Fakt chcete povolit eutanazii i 14 letým dětem?

A to by o ní jako rozhodli sami, na rodičích by nezáleželo? Zajímavé také je, že trestně právní odpovědnost třeba snížit nechcete, ale tohle byste 14-ti letým povolili, nepřijde vám to absurdní a těžký hazard se životy dětí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policejní stát. Na Brity poštvali detektivy za kritiku migrace

8:15 Policejní stát. Na Brity poštvali detektivy za kritiku migrace

Velká Británie je policejní stát. Stalo se to, před čím varoval Orwell. Novinář Michael Shellenberge…