Komentátor Steigerwald: Vypadá to, že s Čapím hnízdem to bude velmi závažné. Obávám se, že to zametou

26.12.2017 14:44

Evropská komise vyzvala Česko, aby výdaje na projekt Čapí hnízdo vyjmulo z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti střední Čechy. Ministerstvo financí o jeho vynětí rozhodne za dva měsíce. Veřejnosti však zatím zůstává utajeno, co přesně ve zprávě OLAF stojí. Vypadá to ale, že může jít skutečně o něco vážného, když EU vyzývá Čapí hnízdo, aby z dotace vycouvalo.

Komentátor Steigerwald: Vypadá to, že s Čapím hnízdem to bude velmi závažné. Obávám se, že to zametou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

„Vyjmutí Čapího hnízda z dotačního programu EU znamená, že se EU už nebude o celou záležitost zajímat, a že proto zveřejňování zprávy OLAF nemá už smysl. Česká vláda vrátí padesát dotačních milionů do Bruselu a nahradí je Čapímu hnízdu ze státního rozpočtu ČR,“ miní novinář Steigerwald.

Dále dodal, že hlavní posun vidí v tom, že subvenci pro Babišovo letovisko nebude už dotovat EU, nýbrž čeští voliči. „Vyšetřování Babišova dotačního podvodu už nebude pokračovat, protože už nebude žádná dotace,“ řekl.

Pravděpodobně se podle novináře bude naopak vyšetřovat činnost neznámé mafie, která to vše proti Babišovi už za hejtmana Bendla a Ratha narafičila. „Bude se hledat spojení těchto politiků starých stran s neznámou mafií, spojení se najde,“ napsal Steigerwald v komentáři uveřejněném na serveru Reflex.cz.

Velmi důležitou roli tu proto podle Steigerwalda sehraje dvouměsíční odklad, který vyhlašuje ministerstvo financí. „Čapí hnízdo se odloží do doby, kdy už bude nevratně zameteno, a Babiš bude mít zcela volné ruce v čele koaliční vlády, kterou vytvoří lidé z ANO, některá z bezvýznamných, leč lačných ministran. Jen komunisti a Okamura tam už nebudou, mouřenínskou službu splní a půjdou pryč,“ uvedl.

Nakonec tedy vznikne vláda s důvěrou, protože Babiš už nebude vyšetřován. „To farizejům usnadní přeskok z opozice k němu. Bude také zvolen nový prezident a svéhlavý Zeman to možná nebude, Babiš si raději vybere nějakou poslušnější slabotu,“ míní novinář a dodává, že padesátimilionovou škodu, kterou způsobili špatným rozhodováním Bendl a Rath, rozhodne premiér za ně zaplatit a jeho popularita tím stoupne.

„Pokud se vám zdá tento pohled na vyšetřování čapí dotace přehnaný či zaujatý, vyčkejte dalšího vývoje. Když bude jiný, budu se radovat s vámi. Když se tento černý pohled potvrdí, vy se mnou plakat nebudete. Budete se radovat, protože budete Babiše moct bez studu milovat a souhlasit s jeho státnickým umem,“ uzavřel Steigerwald s tím, že plakat budeme mnohem později, hořce a zbytečně.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…