Komentátor k plánům komunistů: Slova, slova, slova

26.03.2013 10:57

Jestliže je s vládou Petra Nečase nespokojeno 89 procent lidí, roste význam opozice, řííká ve svém sloupku v deníku Právo Alexandr Mitrofanov. Podle něj na posledním sjezdu ČSSD „programu moc nedala, pár konkrétních kroků ale slibuje". Více si Mitrofnov všímá KSČM a její předpokládané snaze ovlivnit povolební chod státu.

Komentátor k plánům komunistů: Slova, slova, slova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Minulou sobotu jednal ÚV KSČM a z úst předsedy strany Vojtěcha Filipa jsme se podle Mitrofanova dověděli, co komunisté chtějí, jak myslí a co chystají. Komunisté tedy „přispějí k akční jednotě levice, při níž však nemůže jít o žádné sjednocení organizační“. Svých cílů komunisté chtějí dosáhnout mimo jiné tak, „že budou důsledně pojmenovávat a vysvětlovat situace a okamžiky, ve kterých ČSSD buď přímo zrazuje levicový program, nebo vytváří prostor pro koaliční vládnutí s pravicí“.

KSČM ubývají členové

KSČM se nedaří, podle Mitrofanova, nahrazovat přirozený úbytek členů novými lidmi. Filip podle něj odmítá výmluvy, že je to úkol mimořádně nevděčný a poukazuje na ostatní komunistické strany. Třeba v Rusku a na Ukrajině, kde se daří získávat mladé straníky. Mitrofanov dále píše, že podle předsedy KSČM Filipa se má mladým lidem říkat: „Komunisté jako jediní jsou pro předčasné volby.“ Filip je přesvědčen, že to prý zabere a ze sympatizantů strany se pak stanou členy. Podle Filipa pro nejbližší dobu platí: „I kdyby se nám nepodařilo nic většího zorganizovat, tak musíme být aktivní minimálně tak, že prvomájové manifestace, demonstrace KSČM, budou jasným vystoupením komunistů proti této vládě, s tím, že máme řešení, které vyvede ČR z krize.“

Alexandr Mitrofanov v závěru sloupku v Právu říká: „Třeba vyzdvihování moskevských soudruhů jako vzoru a cejchování sociálních demokratů jako zrádců jen náhodou připomíná šedesát let staré doby. A třeba je řešení přitažlivé pro mladé i starší schováno jinde než v tomto projevu.“ Protože jinak by, podle Mitofanova, platilo: slova, slova, slova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …