Komentátor k výroku ministryně o protektorátu: Chtěli jsme odborníky a takto to dopadlo

25.03.2014 10:01 | Zprávy

Chtěli jsme odborníky v politice, tak máme silácké proněmecké výroky ministryně Válkové. Tak to vidí Petr Honzejk, komentátor Hospodářských novin. Právě na ministryni spravedlnosti podle něj vidíme rizika „odbornické“ politiky.

Komentátor k výroku ministryně o protektorátu: Chtěli jsme odborníky a takto to dopadlo
Foto: ANO
Popisek: Ministryně spravedlnosti Helena Válková

Server echo24.cz zpovídal ministryni spravedlnosti a mimo jiné v rozhovoru padl i dotaz, co si myslí o odsunu německého obyvatelstva. „Myslím si jen to nejhorší. Chápu, že to byla reakce na to, co se Čechům dělo předtím, ale ono se toho v protektorátu zas tolik nedělo,“ pravila ministryně. Její výrok šel mnohem dál, než si od roku 1989 troufl kterýkoliv český politik.

Poté, co její věta vyvolala humbuk, se ministryně rychle a bez okolků omluvila. Podle Honzejka ale její prohlášení ukazuje na obecnější problém, který nyní, když jsme ve volbách vyslyšeli volání po odbornících v politice, budeme pociťovat čím dál častěji.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co je pro vás s vaším platem 50 tisíc?

A myslíte, že se ze všeho dá prostě jen vykoupit? Co třeba odevzdat ten řidičák, což jste jeden čas sliboval a pro příště jezdit předpisově a nelhat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seznamte se. Piráti nasadili „celebritu“. Veřejnost je v šoku

18:20 Seznamte se. Piráti nasadili „celebritu“. Veřejnost je v šoku

Že politické strany využívají v předvolební kampani celebrity, už asi nikoho nepřekvapí. SPOLU pomáh…