Komentátor se zamyslel nad Zemanovou cestou do Moskvy: Co udělat pro to, aby se to neopakovalo?

11.04.2015 11:20

Včerejší oznámení prezidenta, že se nezúčastní vojenské přehlídky v Moskvě, inspirovalo komentátora Zbyňka Petráčka ke krátkému zamyšlení, které na své titulní straně otiskují dnešní Lidové noviny.

Komentátor se zamyslel nad Zemanovou cestou do Moskvy: Co udělat pro to, aby se to neopakovalo?
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Miloš Zeman

Petráček s odvoláním na rakouský deník Der Standard poukázal na to, že z evropských lídrů chtějí do Moskvy přijet jen český Zeman, srbský Nikolič, řecký Tsipras a zástupce Kypru. „To je obrázek české pozice v Evropě,“ povzdechl si komentátor.

Připomíná, že před 16 lety tehdejší ministr zahraničí Jan Kavan vyrukoval ohledně zásahu NATO v Kosovu s česko-řeckou iniciativou. „I tehdy Česko a Řecko patřily ke státům, které budily dojem, že do poslední chvíle podrážejí spojence,“ podotkl Petráček s tím, že otázka pro exekutivu a vůbec elity českého státu zní: „Co udělat pro to, aby se to neopakovalo i příště? Chce pro to někdo něco udělat? A může?“ zakončil svůj komentář publicista z Lidových novin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

12:34 Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

Server E15 přišel s článkem, že rocková kapela Coldplay ruší turné kvůli ekologickým důvodům. Prý si…