Komentátor viděl průzkum ČT pro Karlovarský kraj a zmiňuje potenciál pravice

26.09.2013 8:59

Alexandr Mitrofanov v deníku Právo upozorňuje zejména ty, kterým to není jedno, na volební křižovatku. Podle něj průzkum volebního potenciálu stran v Karlovarském kraji ukázal na možné levicové a pravicové spojení, která by mohla mít stejnou sílu. Jde o ČSSD s podporou KSČM a na straně druhé TOP 09, ODS a ANO Andreje Babiše. Ti, nebo oni, píše Mitrofanov.

Komentátor viděl průzkum ČT pro Karlovarský kraj a zmiňuje potenciál pravice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Noviny, ilustrační foto

Průzkumy jsou podle komentátora orientační pomůckou. Ten v Karlovarském kraji prý přináší radost levici. Podle něj vede ČSSD spolu se značným volebním ziskem KSČM. Mitrofanov v Právu však poukazuje na skutečnost, že pak těsně následují ANO, TOP 09 a ODS.

Pak se komentátor zamýšlí nad možným povolebním uspořádáním. Pro ČSSD jsou prý možným potencionálním partnerem zelení, ale není jasné, zda se do sněmovny dostanou. „Do stejné party s ČSSD a KSČM by se jistě přihlásili zemanovci,“ míní Mitrofanov.

„Jde-li o tuto partaj, je k prozkoumání hodně informací od jejích oddaných členů, či přímo zakladatelů. Vyplývá z nich plastický obrázek spolku, kde viditelné bossy řídí jednak bohatí podnikatelé, kteří potřebují mít politické zajištění svých obchodů, jednak prezident Zeman,“ píše Mitrofanov. Podle komentátora je srozumitelné, že Bohuslav Sobotka říká ke spolupráci ČSSD se SPOZ: „S touto divnou partou ne."

Ti, nebo oni

Ale nyní se Mitrofanov dostává k jádru věci, když připomíná, že šetření v Karlovarském kraji nabídlo ještě další variantu. „Téměř stejně velký potenciál jako ČSSD s KSČM by měla pravice. Spojenectví TOP 09, ODS a babišovců zatím nikdo blíže nezkoumal, protože na to nevycházela čísla,“ uvádí komentátor. Poukazuje však na možnou volbu, před kterou budou lidé postaveni, a to, jaký směr by si pro další vývoj státu přáli.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Kde chce vzít ministerstvo obrany peníze na další zbrojení ?

Vláda ČR stále více zadlužuje další generace. Prioritou ministerstva obrany je přesto navýšení jejího rozpočtu na 2 % HDP, což znamená nárůst o několik desítek miliard Kč. Kde chcete získat požadované finance ? Neměly by být požadované finance určeny raději pro jiné resorty ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nová aplikace, která vás zbaví „dezinformací“. Bojovníci proti cenzuře ji chtěli vyzkoušet. A přišel šok

5:00 Nová aplikace, která vás zbaví „dezinformací“. Bojovníci proti cenzuře ji chtěli vyzkoušet. A přišel šok

Nenechme si ukrást prostor pro sdílení pravdivých zpráv, pro diskuzi a vzájemnou inspiraci. Tímto ap…