Komisař OSN počítá: Británie by mohla přijmout 14 tisíc Syřanů, Kanada 9...

22. 4. 2015 17:15

Server Britské listy upozornil na prohlášení mimořádného komisaře OSN pro uprchlíky Françoise Crépeaua. Domnívá se, že bohatší země budou muset v příštích letech přijmout až milion uprchlíků ze Sýrie. Svůj názor sdělil listu The Guardian. Následně vypočítal, kolik tisíc uprchlíků by mohly přijmout jednotlivé země.

Komisař OSN počítá: Británie by mohla přijmout 14 tisíc Syřanů, Kanada 9...
Foto: OSN
Popisek: OSN

Crépeau konstatoval, že Sýrie je zničenou zemí a v příštích letech ji může chtít opustit až milion lidí. Pokud toto víme a bohatší země s tím mnoho neudělají, situace využijí pašeráci a obchod s lidmi pokvete. Vyspělé země se podle toho musí zachovat.

„Mohli bychom nabídnout přesídlení jednoho milionu Syřanů v průběhu příštích pěti let. Pro zemi, jakou je Velká Británie, by to představovalo asi 14 tisíc běženců ročně. Pro Kanadu by to znamenalo jen 9 tisíc uprchlíků po dobu pěti let, což je pouze kapka v moři. Pro Austrálii by to pravděpodobně představovalo méně než pět tisíc uprchlíků,“ říká komisař. „Můžeme to zvládnout,“  věří.

Plány se přitom nemusejí týkat pouze přijetí uprchlíků ze Sýrie a jen po dobu pěti let. Mohou se vztahovat i na další země v delším časovém horizontu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kosovo je černá díra a rakovina. Zločinci, mafiáni, muslimská invaze. Na Václaváku se připomínalo výročí „velké křivdy na malém národu“

17:52 VIDEO Kosovo je černá díra a rakovina. Zločinci, mafiáni, muslimská invaze. Na Václaváku se připomínalo výročí „velké křivdy na malém národu“

Od doby, kdy byla vyhlášená samozvaná republika Kosovo, uplynulo už jedenáct let. Již tradičně se od…