Komise ve Vídni vyšetřovala více než rok brutální vraždu, kterou spáchal migrant. Došla k tomuto překvapivému závěru

20. 7. 2017 9:42

Případ, ve Vídni brutálně zavražděné Marie E., více než před rokem šokoval celé Rakousko. Čtyřiapadesátiletá žena byla ubita železnou tyčí, když si na ni počíhal přistěhovalec z africké Keni. Deník Kronen Zeitung nyní přináší aktuální informace.

Komise ve Vídni vyšetřovala více než rok brutální vraždu, kterou spáchal migrant. Došla k tomuto překvapivému závěru
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Většina uprchlíků ze Súdánu se představuje jako Mohamed
reklama

V práci i ve svém bydlišti oblíbená vitální padesátnice šla tehdy společně se svojí kolegyní do zaměstnání, do kterého však bohužel již nikdy nedošla. Bezdůvodně na ni zaútočil Keňan Francis N. A doslova ji ubil železnou tyči. Desetkrát ji uhodil plnou silou do lebky a žena byla po pár vteřinách mrtvá. Krátce po děsivém incidentu nařídil ministr spravedlnosti Wolfgang Brenadstetter zřízení zvláštní komise, která měla vše prošetřit.

Podle aktuálních informací Kronen Zeitung došla komise pro mnoha měsících k poměrně jednoznačnému závěru. A to, že vraždě nebohé ženy se dalo zabránit. Dvaadvacetiletý Keňan byl totiž úřadům dlouhodobě velmi dobře znám. Žil jako bezdomovec na náměstí Brunnenmarkt ve vídeňské čtvrti Ottakring. Pro zdejší obyvatelé představoval vážnou hrozbu a některé z nich napadl stejnou železnou tyči ještě před vraždou Marie E.

Celý text v němčině je ZDE.

Bohužel úřady braly všechny jeho „přešlapy“ na lehkou váhu a neudělaly doslova nic. „Díky neschopnosti jednotlivých úřadů sdílet potřebné informace mohl psychicky labilní muž i po všech zmíněných incidentech i nadále ohrožovat své okolí. Od vraždy čtyřiapadesátileté ženy policie přikročila k celé řadě opatření. Mimo jiné absolvují příslušní úředníci speciální kurzy na psychiatrii. Ale ani sebelepší opatření již život zavražděné ženě nevrátí.

Toho si je vědom i vdovec Franz E. „Nejsem na tom po psychické stránce moc dobře a výsledky speciální vyšetřovací komise mě vlastně vůbec nezajímají. Moji manželce už život nic nevrátí. V každém případě nechci nikoho z její smrti obviňovat. Prostě se to stalo a nic už se na tom nemůže změnit,“ cituje deník Kronen Zeitung viditelně zlomeného šestašedesátiletého muže, kterému se po smrti milované manželky zhroutil celý svět.

Společně s výslednou zprávu bylo včera rovněž oznámeno, že obdobně abnormálně psychicky narušení kriminálníci budou nově zadržování ve zvláštních „forenzních terapeutických centrech“, a budou tak ještě více izolování od běžných vězňů. „I po svém případném propuštění se ocitnou pod větší kontrolou, protože budou nosit na kotníku speciální náramek. V porovnání se současnou legislativou jde o značnou změnu,“ uzavírá deník.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

13:05 Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které…