Komunista Ransdorf: Schwarzenberg je kazišuk

14. 2. 2014 13:40

Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf nešel pro ostrá slova daleko, když v Bruselu mluvil o bývalém ministrovi zahraničí Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09). Exministr prý výrazně poškodil českou ekonomiku. Ransdorf ho nazval dokonce „kazišukem českého exportu“. Zprávu přináší server Lidovky.cz.

Komunista Ransdorf: Schwarzenberg je kazišuk
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloslav Ransdorf

Anketa

Které velmoci věříte nejvíce?

10%
87%
3%
hlasovalo: 252873 lidí

„Z hlediska ekonomických zájmů České republiky fungoval Schwarzenberg jako, promiňte, kazišuk,“ uvedl politik. Proč použil tato silná slova? Důrazem na lidská práva prý Schwarzenberg zhatil např. české šance na Srí Lance. Mohla tam stát naše rafinérie, ale kníže v Ženevě předložil návrh rezoluce proti Srí Lance, čímž obchodní šance padla.

Výmluvy, poznamenává Schwarzenberg

Prosazování politiky lidských práv podle Ransdorfa vedlo především k výraznému oslabení československých zbrojovek. Havlův humanitární experiment prý vyšel hodně draho. Pozitivní krok vpřed podle europoslance udělal až Schwarzenbergův nástupce Jan Kohout.

Schwarzenberg se ale Ransdorfovu nařčení brání. Podnikatelé se podle něj víc než jednou vymluvili na lidská práva, když v té či oné zemi neuspěli. Stejně tak to může být dobrá záminka pro představitele vlády, pokud chtějí z obchodu s Českem vycouvat.

„Nebyla to rezoluce proti Srí Lance, ale rezoluce, která vyzývala k naplnění toho, k čemu se Srí Lanka sama zavázala. A bylo to také v rámci EU, kdy všechny státy EU tuto rezoluci podepsaly,“ vysvětlil dále předseda TOP 09.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

6:57 „Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

Prezident Miloš Zeman se po svém znovuzvolení rozhodl dát premiérovi v demisi Andreji Babišovi hodně…