Komunista Ransdorf v ČT natvrdo: Havlovi kamarádi zničili zemi

02.04.2013 21:15 | Zprávy
autor: joh

Hostem pořadu Hyde Park na ČT24 byl europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf. Hovořil nejen o Evropské unii, ale také o komunismu a době před rokem 1989. Je přesvědčen, že to nebyla doba pouze špatná, naopak.

Komunista Ransdorf v ČT natvrdo: Havlovi kamarádi zničili zemi
Foto: kscm.cz
Popisek: Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf

„Mně vlajka Evropské unie nevadí. Stejně jako hymna Evropské unie. Já při ní stojím a zpívám ten Schillerův text, zatímco někteří při ní sedí,“ řekl Ransdorf k tomu, že prezident Miloš Zeman vyvěsí vlajku EU na Pražském hradě. Jeho předchůdce Václav Klaus takový krok odmítal. „Myšlenka EU je správná, na rozdíl od jejího provedení,“ dodal.

60. léta byla svobodná

Vznik Evropské unie a její rozvoj byl podle Ransdorfa uspěchaný, hlavně přijetí některých států (jako je Řecko). „Chyba byla, že Řecko bylo urychleně přijato do eurozóny,“ myslí si europoslanec. Problém podle něj je, že Řecko má velmi slabý exportní výkon. Přesto ale v budoucnost EU věří.

Ransdorf nevyloučil, že dojde ke krachům dalších zemí, nebo přinejmenším k problémům podobným těm, které jsou momentálně na Kypru. „Určité obavy, co se týče dalšího vývoje, mám u Itálie,“ prohlásil europoslanec. V případě problémů s Itálií by byla tvrdě zasažena i Francie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč nejste ve vedení strany?

Pokud vím, ani jste se o to neucházel. Proč? Přijde mi, že jste dobrý politik a vaše plus je i v tom, že dokážete jednat se všemi, což ne každý v ANO dokáže

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konec. Vláda má důvěru. Opozice zase vztek na Babiše

20:50 Konec. Vláda má důvěru. Opozice zase vztek na Babiše

Vláda Andreje Babiše má nadále důvěru Sněmovny. Pro návrh na nedůvěru se vyslovilo 84 poslanců opozi…