Komunista Skála čtenářům: Debilizace dětí je záměr této doby

26.05.2017 12:13

Z PROFILŮ PhDr. Josef Skála, CSc., místopředseda ÚV KSČM pro ideově politickou práci a komunikaci, se v odpovědi jedné z čtenářek serveru ParlamentníListy.cz vyjádřil k úrovni českého školství. Prozradil také, že připravuje systém politického vzdělávání.

Komunista Skála čtenářům: Debilizace dětí je záměr této doby
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Josef Skála
reklama

„Pane doktore, co si myslíte o upadající úrovni vzdělanosti na našich školách? Je to záměr, nebo jenom prostý důsledek toho, že se zavedly soukromé školy?“ zeptala se Skály paní Pavla.

Zdá se jí totiž, že český stát se příliš nestará o postavení učitelů, kteří se pak bojí být na žáky nároční tak, jako bývali v minulosti. Dřív, než se museli bát otců, kteří jim vyhrožují vyhazovem, když učitelé poukazují na nevhodné chování dětí nebo na jejich nedostatečnou přípravu na hodiny

„Je možné ještě vrátit prestiž učitelům, aby se nebáli být nároční, jinak se některý papínek nevychovaného spratka postará o jejich vyhazov? Zdravím Vás a budu Vás volit, Pavla,“ napsala dáma.

Další otázky a odpovědi naleznete ZDE

A komunista odpověděl.

„Míříte tomu ‚na komoru‘, paní Pavlo, řečeno mysliveckým žargonem. Debilizace ročníků, které už solidnější vzdělání nepotkalo, je cílem, a ne snad jen provozním karambolem. Tím víc si vážím těch mlaďochů, kteří to nevzdávají a makají na sobě sami. Několik takových je i v okruhu mých levičáckých kamarádů,“ pochvaloval si.

Přiznal ovšem, že komunisté sedí už přes čtvrt století v opozičních lavicích, takže jejich síla k prosazování změn ve vzdělávacím systému je značně omezená. Alespoň se snaží spolupracovat s odbory a s jejich pomocí prosadit změny, které jsou podle Skály ve vzdělávacím systému potřebné.

PhDr. Josef Skála, CSc.

  • KSČM
  • historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • mimo zastupitelskou funkci

„A můj úsek právě začíná připravovat i systém politického vzdělávání a sebevzdělávání, který bude k dispozici i v dálkové (či distanční, jak zní módní pojem) podobě – a tedy pro každého zájemce bez výjimky,“ prozradil Skála.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Varuji: Bude zle, lidi se naštvou. Smazali mu video s migranty a zjistil, jak to chodí

7:52 Varuji: Bude zle, lidi se naštvou. Smazali mu video s migranty a zjistil, jak to chodí

Rasismus, neziskovky a cenzura na YouTube byly obsahem rozhovoru Martiny Kociánové s youtuberem a po…