Komunista Skála debatoval se čtenářem o knížkách. Nahlédněte, co doporučuje k poznání dnešních USA

28.09.2017 14:13

Z PROFILŮ Místopředseda komunistů pro ideově-politickou práci a komunikaci PhDr. Josef Skála, CSc. odpověděl na další dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Tentokrát došlo na literaturu. Jeden z voličů se zeptal, zda by komunistická strana nechtěla znovu vydat knihu známou pod názvem „Musí Amerika zhynout?“, která v českém překladu poprvé vyšla v roce 1951.

Komunista Skála debatoval se čtenářem o knížkách. Nahlédněte, co doporučuje k poznání dnešních USA
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Josef Skála

Kniha „Musí Amerika zhynout?“ vyšla v naší zemi v roce 1951. Jejím autorem je Hershel D. Meyer, který už v roce 1949 psal o tom, zda bylo nutné vyhrožovat atomovou bombou. Prostě a krátce kritizoval předválečnou a válečnou politiků USA za druhé světové války. Jednoho ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz tato kniha zřejmě zaujala.

„Nechtěla by KSČM znovu vydat tuto knihu, která by mnohým otevřela oči? Ono totiž to, co popisuje tato kniha, jako by popisovalo dnešní dobu, až jsem někdy nabýval dojmu, že je opakován do detailu postup politiků, korporací, finančníků k fašizaci západu a přípravě další války,“ napsal občan.

Další otázky a odpovědi naleznete zde.

Skála odvětil, že nové vydání KSČM nechystá, protože by se na ni vrhli všichni sluníčkáři a řiťolezci, jak napsal politik doslova. Obratem ovšem občanovi doporučil některé aktuální tituly na podobné téma.

„Já v ní listoval jako mladý kluk a vzpomínám si na její obsah už jen útržkovitě. Pokud bychom ji vydali znovu, vrhnou se na nás všichni ‚sluníčkáři‘ a jiní řiťolezci jako supi. V zásadě shodné téma však naštěstí zachycují i čerstvé tituly. Vřele doporučuji například knihu Američana Stephena Kinzera Bratři. John Foster Dulles, Allen Dulles a jejich světová tajná válka (Rybka Publishers 2016), nebo Utajené dějiny Spojených států od Olivera Stonea a Petera Kuznicka. Až projdete tyhle dvě, rád Vám nabídnu spoustu dalších,“ odpověděl doktor Skála.

PhDr. Josef Skála, CSc.

  • KSČM
  • historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Důchodová past. Bude to bolet nyní, nebo později. Ekonomický expert promluvil

6:55 Důchodová past. Bude to bolet nyní, nebo později. Ekonomický expert promluvil

Ekonom Jan Pavel z Národní rozpočtové rady ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozh…