Komunisté budou dnes sestavovat kandidátku do evropských voleb

15. 12. 2018 6:53

Širší vedení KSČM dnes bude jednat o kandidátce strany pro květnové volby do Evropského parlamentu. O funkci jedničky na listině usiluje favorizovaná místopředsedkyně komunistů Kateřina Konečná, která je europoslankyní od roku 2014. Proti ní kandiduje například Josef Skála, jeden z nejvýraznějších vnitrostranických oponentů současného vedení v čele s Vojtěchem Filipem.

Komunisté budou dnes sestavovat kandidátku do evropských voleb
Foto: Archiv KK
Popisek: Kateřina Konečná
reklama

Komunisté se prvním místem kandidátky zabývali už v září, nakonec ale jednání odložili na dobu po letošních komunálních volbách, kdy budou navíc k dispozici i návrhy na obsazení zbytku listiny. Ústřední výbor KSČM dnes bude jednotlivě hlasovat o volebním lídrovi, o lidech na druhém až šestém místě a o zbytku kandidátky. Konečná jako místopředsedkyně pro evropské záležitosti se již v posledních měsících přípravami na volby zabývá.

Volby do Evropského parlamentu se v Česku budou konat 24. až 25. května. KSČM v posledních volbách v roce 2014 získala tři mandáty. Jedničkou ODS bude Jan Zahradil, který bude i vedoucím kandidátem frakce Evropských konzervativců a reformistů (ECR), kam ODS patří. Grémium ČSSD navrhuje na lídra kandidátky europoslance Pavla Poce, lidovce povede další současný poslanec europarlamentu Pavel Svoboda.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nacher k Hřibovi: Tak já vám řeknu, co vím... Na Magistrátu se leccos šušká

21:38 Nacher k Hřibovi: Tak já vám řeknu, co vím... Na Magistrátu se leccos šušká

Hostem pořadu Horká linka v internetové televizi XTV byl poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher…