Komunisté chtějí podpořit chystané demonstrace

24.03.2012 14:05

Včera jednal v Praze na svém 18. zasedání ústřední výbor KSČM, kde přijal stanovisko k podpoře chystaných demonstrací pořádaných Českomoravskou konfederací odborových svazů (ČMKOS), která je plánuje na 21. dubna. Hlavním tématem protestu jsou vládní chystané škrty.

Komunisté chtějí podpořit chystané demonstrace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip
reklama

Komunistům vadí přístup Nečasovy vlády k potírání korupce a dále také to, že její nekompetentnost může způsobit výpadek dotací z EU až ve výši 250 miliard korun, což je zhruba pětina státního rozpočtu ČR. Podle KSČM by vláda měla respektovat nedůvěru občanů a odejít, proto partaj vyzývá k účasti na demonstracích své členy i širokou veřejnost. Avšak zároveň se distancuje od akcí, které tíhnout ke krajně pravicovým ideologiím.

Předseda Ústředního výboru KSČM Vojtěch Filip se vyjádřil, že se v politickém vývoji republiky objevily nové prvky. Kdy lidé vycházejí demonstrovat do ulic, aniž by je vyzývali odboráři či občanské iniciativy. „Podle nejen mého názoru jde nyní o situaci, která společnost dále polarizuje. KSČM za této situace získává vyšší důvěru ve společnosti, než měla kdykoliv předtím," řekl Vojtěch Filip pro Haló noviny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: afk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle za covid neschováte: Zlá zpráva o Česku. Babiš nebude rád

10:01 Tohle za covid neschováte: Zlá zpráva o Česku. Babiš nebude rád

Ekonomka Hana Lipovská spolu s novinářkou Janou Bobošíkovou sepsaly pod hlavičkou Institutu svobody …