Komunisté chtějí pražské voliče zaujmout peticí za bezplatnou MHD

02.09.2014 12:30 | Zprávy

Komunistická strana jde do komunálních a senátních voleb v Praze s peticí za bezplatnou hromadnou dopravu. Novinářům to v úterý řekli zástupci pražského výboru strany. Kromě sbírání podpisů pod peticí se chtějí komunisté v hlavním městě soustředit především na kontaktní kampaň, vypraví také volební tramvaj, která bude projíždět po Praze. Na kampaň v metropoli dá strana zhruba dva miliony korun.

Komunisté chtějí pražské voliče zaujmout peticí za bezplatnou MHD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Automat na jízdenky

„Doufáme, že peticí zahájíme diskuzi o bezplatné hromadné dopravě," řekla poslankyně a jednička kandidátky do pražského zastupitelstva Marta Semelová. Petiční archy by měli dostat nově zvolení zastupitelé. „Chtěli bychom, aby Praha v příštím volebním období rozhodla, zda do toho půjde, nebo ne," doplnil kandidát do pražského zastupitelstva Ivan Hrůza.

Semelová má jako prioritu také důstojné bydlení pro seniory a mladé

Bezplatnou MHD mají v programu i některé další strany a hnutí, které kandidují do pražského zastupitelstva. Komunisté budou ve sběru podpisů s těmito hnutími spolupracovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe, čtk

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Emisní povolenky

Jde ještě zrušit emisní povolenky nebo vy je schvalujete? Vždyť nám podle všeho vše jen o dost zdraží – energie i pohonné hmoty, a to prý dost výrazně. Víte o kolik? Protože každý tvrdí něco jiného a mě zajímá pravda.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ludwig založil Štít demokracie. Nechce, aby Rusové ovlivnili volby

22:40 Ludwig založil Štít demokracie. Nechce, aby Rusové ovlivnili volby

Datový vědec Petr Ludwig, odborník na bezpečnost v mediálním a digitálním prostoru Roman Máca a Tony…